Rubeņos skatāma foto izstāde “Latvija gaismas gleznās”

Rubeņu bibliotēka ielūdz visus interesentus uz fotogrāfa un kinooperatora Aloiza Savicka foto izstādi  “Latvija gaismas gleznās”. Izstādi varēs apskatīt Rubenes pagasta pārvaldes zālē laikā no 5. marta līdz 5. aprīlim.

Fotogrāfija ir Aloiza Savicka mūža mīlestība. Ar šo nodarbi, kuru ierādīja skolotājs Valdis Sakars, viņš aizrāvies jau no bērnības. Kopš 1961. gada Aloizs sāk piedalīties skolas rīkotajās foto izstādēs. Zināšanas tiek nostiprinātas Krustpils pionieru namā. Mācoties vidusskolā piedalās rajona mērogā rīkotajās foto izstādēs. Panākumi neizpaliek.
Ilgus gadus Aloiza Savicka hobijs bija arī viņa darbs, strādājot par video operatoru reģionālajā televīzijā: Latgales TV un Viesītes (Sēlijas novada TV).
Nepārtraukti piedalās foto izstādēs Ogres foto klubā, Jēkabpilī u.c. pilsētās.
Aloiza Savicka “pūrā” ir ari 14 filmas par Jēkabpili, kuras glabājas Jēkabpils vēstures muzejā.
Aloiza Savicka fotogrāfijas ir mūžības skarti mirkļi. Viņš ir klasiskās fotogrāfijas piekritējs, kuram nepatīk mākslīgi sameistarotas un digitāli līdz nepazīšanai pārveidotas bildes. Fotogrāfam vistuvākās ir dabas ainavas un portreti.
Skatoties viņā fotogrāfijas jūtas sajūta, ka pazūd robežas starp bildi un skatītāju.
Katrs fotogrāfijā iemūžinātais mirklis jau ir pagātne, kas neatkārtosies. Katrs iemūžinātais mirklis jau ir vēsture. Un svētīgs ir cilvēks, kas spēj šos mirkļus ieraudzīt, notvert un iemūžināt. Viņš ir cilvēks, kas saprot nesaprotamo.
Viņa bildes atgādinot mazas glezniņas – sīkus gaismas mirkļus.
Skatāmā foto izstāde ”Latvija gaismas gleznās” katram apmeklētājam vēlreiz parādīs un pierādīs zināmo – cik skaista ir mūsu zeme. Skaista bija vakar, ir šodien un būs skaista būs rītdien, bet jau citās bildēs.
Rubeņu bibliotēkas vadītāja
Agra Ozoliņa