Zasas vidusskolēnu mācību ekskursija uz Rīgu

Download PDF

23. februārī Zasas vidusskolas skolēniem tika dota iespēja braukt mācību ekskursijā un Rīgu. Brauciens tika daļēji finansēts no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Ekskursija sākās ar izstādes “Skola 2018” apmeklējumu. Tajā skolēniem bija iespēja iepazīties ar atzītākajām un jaunākajām mācību programmām Latvijā un ārvalstīs, tikties ar izglītības iestāžu pārstāvjiem un saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem, uzzināt visu par studiju kredītiem, vērot prezentācijas, piedalīties aktivitātēs un konkursos, uzzināt vairāk par, interešu izglītību, iemēģināt roku dažādās profesijās, kā arī vērot paraugdemonstrējumus un labi pavadīt laiku. Vairāki skolēni atzina, ka izstādē uzzinātais noteikti ietekmēs tālākos mācību plānus. Kādam līdz šim prātā esošā profesija pēc izstādes apmeklējuma vairs nešķita saistoša, bet vēl kādam jau izvēlētā nākotnes profesija sāka likties vēl aizraujošāka.
Kopā ar skolēniem tālāk devāmies uz starptautisko lidostu “Rīga”. Iepazināmies ar lidostas vēsturi, tās attīstību, aviosabiedrībām, maršrutiem un citu ar lidojumiem saistītu informāciju. Cits sapņoja par ceļošanu, bet cits aizsapņojās par pilota vai stjuartes profesiju.
Kā pēdējā mācību ekskursijas pieturvieta tika izvēlēts Rīgas Jūgendstila muzejs. Rīgas Jūgendstila muzejs ir viens no jaunākajiem muzejiem Rīgā. Tas atrodas dzīvoklī, kurā līdz 1907. gadam dzīvojis un strādājis izcilais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns. Apskatījām pilnībā rekonstruēto jūgendstila laikam raksturīgo dzīvokli. Pēc tam pielaikojām Jūgendstilam raksturīgās greznās cepures, iemūžinājām piedzīvotos mirkļus foto.
Paldies skolēniem par atsaucību un aizrautību ekskursijas garumā, vecākiem par atbalstu un modināšanu rīta agrumā. Paldies Jēkabpils novada pašvaldībai un skolas vadībai par doto iespēju braukt un redzēt. Jo katrs izbrauciens, katra mācību ekskursija aicina skolēnus domāt plašāk, domāt par savu nākotni un plāniem tās virzienā.
Anda Jurgeviča, Jēkabpils novada pedagoģe – karjeras konsultante
Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv