Ēnu diena Rubeņu pamatskolā

Download PDF
Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā.
14. februārī Ēnu dienā piedalījās arī Rubeņu pamatskolas skolēni.
8. klases meitenes Līga Bērziņa un Sintija Varguleviča ēnoja Jēkabpils novada sabiedrisko attiecību speciālistu. Vispirms viņas iepazinās ar Jēkabpils novada administrāciju. Turpmāko dienas daļu meitenes pavadīja Zasā, iepazīstot izvēlētās profesijas pārstāvja ikdienu. Sabiedrisko attiecību speciālistam nākas saskarties ar dažāda rakstura cilvēkiem. Ar katru no tiem jāspēj komunicēt, jābūt pacietīgam. Protams, jāzina svešvalodas.
Iepazīstot šo profesiju tuvāk, meitenes saprot, ka viņām trūkst nepieciešamo iemaņu, lai varētu uzstāties cilvēku priekšā, sarunāties ar tiem.
6. klases skolēni Armīns Arnts un Dāvids Baltmanis izvēlējās ēnot automehāniķa profesiju. Automehāniķim ir saspringta darba diena. Liela nozīme ir praksei pie zinošiem cilvēkiem. Arī zēni secina, ka nākotnē vēlas darīt kaut ko citu.
Evelīna Pavloviča, Elīna Kriškāne un Diāna Zālīte ēnoja biedrībā “Ūdenszīmes”. Meitenes pašas atrada sev, ko ēnot. Viņas iepazinās ar grafiskā dizainera profesiju, koka izstrādājumu gatavošanu ar lāzergriezēju, kā arī stikla rotu veidošanu.
Par piedzīvoto Kaldabruņas skolā stāsta Diāna Zālīte: “Man patika viss, bet visvairāk patika veidot stikla kuloniņus un veikt bilžu apstrādi datorprogrammā Photoshop. Apstrādāt attēlus datorprogrammā ir ļoti interesanti.
Solvita Kukle mums pastāstīja, kā taisa plakātus, kā tiek veidota skolas avīze, kā notiek bilžu apstrāde. Protams, tikām informētas par drošību internetā un autortiesībām. Tas nemaz nav tik viegli kā izskatās. Nevar ņemt jebkuru bildi no interneta, tikai no tādam vietām, kur ir atļauts.
Mēs mēģinājām izveidot logo datorprogrammā. Tālāk ar izveidoto skici devāmies uz lāzergriešanas telpu, lai ar lāzera palīdzību izgrieztu savu izveidoto priekšmetu.
Pēc tam mēs taisījām kuloniņus. Taisot tos, mani pārņēma miera sajūta. Tur bija ļoti laba atmosfēra, ļoti jauki cilvēki. Man patika meklēt pareizos toņus, kurus salikt kopā, lai izskatītos ideāli. Manuprāt, man ar draudzenēm izdevās ļoti labi.
Man šķiet, ka šī Ēnu diena mums bija vislabākā. Tāpēc ir jāpieņem risks un jāriskē!”
Ēnu diena noteikti palīdz tiem, kas mēģina noskaidrot savus talantus un dotumus, kas mēģina iepazīties ar profesijas aizkulisēm. Ēnu dienai ir divi iznākumi – vai nu profesija iepatīkas vēl vairāk, vai arī tā ir citādāka nekā bija iztēlota. Abi iznākumi ir ļoti labi, jo skolēnam ir iespēja izdarīt secinājumus un retāk kļūdīties savā karjeras izvēlē.
Elga Kukle
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv