Noslēdzies projekts “Jēkabpils novada dabas vērtību – dižkoku – saglabāšana un sabiedrības izglītošana”

Download PDF

16. februārī, ar praktiskās apmācības semināru Zasas muižas parkā par dižkoku sakopšanu, noslēdzās biedrības “Augšzemes lauku NVO apvienība” realizētais Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītais projekts “Jēkabpils novada dabas vērtību – dižkoku – saglabāšana un sabiedrības izglītošana”.

Projekta ietvaros ir veikta Jēkabpils novada dižkoku apsekošana un novērtēšana, izveidots praktisko padomu buklets par koku kopšanu, ir notikusi vides sakopšanas talka Dunavas pagasta Sudrabkalna parkā. Zasas kultūras namā notika seminārs par dižkoku nozīmi un saglabāšanas nepieciešamību.

Dižkoki ir nenovērtējams kultūras piemineklis, kas prasa īpaši rūpīgu attieksmi un lielu profesionalitāti to kopšanā, citādi dižkoks var kļūt par apdraudējumu apkārtējai videi un cilvēkiem. Praktisko apmācību semināru vadīja lektore Daiga Strēle no SIA “LABIE KOKI eksperti”. Lektore stāstīja, un rādīja kādi darbi nepieciešami koku vainagu sakopšanā, vainagu retināšanā, vainagu pacelšanā, samazināšanā vai vainaga savilkšanā. Koku kopšanas mērķis ir nodrošināt pēc iespējas ilgāku koka atrašanos apstādījumos, neapdraudot cilvēkus un viņu īpašumu. SIA “LABIE KOKI eksperti” norāda, ka sabiedrības labklājības spogulis ir vecu koku daudzums apstādījumos.

Jēkabpils novada teritoriālās plānošanas speciāliste, biedrības “Augšzemes lauku NVO apvienība” valdes locekle Dzidra Nartiša
Foto: Kaspars Sēlis

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv