Skolēni Ēnu dienā iepazīst Jēkabpils novada administrāciju

14. februārī skolēni no Jēkabpils novada kā arī citiem novadiem iepazinās ar Jēkabpils novada administrāciju, kļūstot par ēnotāju kādam no novada speciālistiem.

Šogad jaunieši vislielāko interesi izrādīja par Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektora, sabiedrisko attiecību speciālista, sporta pasākuma koordinatora un jaunatnes lietu speciālista profesiju. Pēdējo gadu laikā jauniešu interese par ēnu dienu un Jēkabpils novada pašvaldību ir augusi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu ēnotāju skaits, kuri ir izvēlējušies ēnot kādu no Jēkabpils novada pašvaldības speciālistiem ir divreiz lielāks.
Ēnotājus uzrunāja pašvaldības izpilddirektors Jānis Subatiņš, iepazīstinot ar novada pārvaldes struktūru un darbību. Klātesošajiem bija iespēja nelielā video iepazīt arī pašu novadu un apskatīt tā nozīmīgākos objektus. Pēc tam tiem jauniešiem, kuriem bija interese, varēja doties iepazīties ar administrāciju un darbiniekiem, un viņu galvenajiem pienākumiem, bet citi jau uzreiz devās sīkāk iepazīt tieši savu ēnojamo darba pienākumus.
Tie jaunieši, kuri izvēlējās ēnot sporta pasākumu koordinatoru, sabiedrisko attiecību speciālistu un jaunatnes lietu speciālistu savu dienu pavadīja Zasas pagastā, iepazīstot izvēlēto profesiju pārstāvju ikdienu. Jaunieši visas dienas garumā risināja dažādus speciālistu sagatavotos uzdevumus, piemēram, jaunieši kopā ar jaunatnes lietu speciālisti izstrādāja idejas Jauniešu forumam, kuras jau tuvākajā laikā īstenos.
Dienas noslēgumā, speciālisti bija sagatavojuši kopīgu uzdevumu, kurā jauniešiem bija jāsagatavo aktivitātes, pasākuma ietvaros, noteiktai auditorijai, un grupu ietvaros jāprezentē pārējiem.
Paldies aktīvajiem jauniešiem par iniciatīvu un interesi! Novēlam veiksmi, izturību un pacietību sev piemērotākās profesijas meklējumos!
Jēkabpils novada jaunatnes lietu speciāliste
Jurgita Bareika
Foto: K.Sēlis