Lūgums ziedot Aivara Vīksnas dzejas izlases grāmatas atkārtotai izdošanai

Download PDF

Steidzoties gadiem, laiks nestāv uz vietas,
Kā nerimtīgs vilnis straumē grib būt.
Kaut biklas dienas kā zeltainas lapas
Dzīves atvarā sabirst un zūd.

/A. Vīksna/

Ikdienas steigā un pie masu mediju informācijas pārpilnības, mēs nespējam izsekot pat daudziem nozīmīgiem globāliem notikumiem, kur nu vēl iedziļināties visos vietējas nozīmes gadījumos. Nejaušības dēļ iepazinos ar viena mūsu pašu iedzīvotāja dzeju un man gribas viņu nodēvēt par Kalna pagasta Veidenbaumu. Tas ir  Aivars Vīksna. Dzimis 1962. gada 29. janvārī Kalna ciema slimnīcā un visu mūžu ir bijis Jēkabpils novada Kalna pagasta iedzīvotājs. Īss, grūts un skumjš ir bijis Aivara dzīves stāsts, bet viņš tomēr atradis vienmēr savu vietu un nodarbi dzīvē. Dzejai Aivars vairāk pievērsies dzīves smagākajā posmā – kad bija zaudējis redzi. Dzejas mākslu Aivars nekur nav īpaši mācījies, tāpēc mani pārsteidz viņa vārdu tēlainība, epiteti, īsi un konkrēti pateiktā doma – vārdu patiesums un reizēm arī humors un pat dzēlība. Trīs gadus pēc dzejdara nāves 2007.gadā tika izdots Aivara Vīksnas dzejoļu krājuma – izlases “Varavīksne” četros eksemplāros.

2018. gada 2. jūnijā Biržu pamatskolai notiks bijušo skolēnu un skolotāju salidojums. Aivars Vīksna Biržu pamatskolu absolvēja 1977.gadā. Šī pasākuma sakarā domubiedru iedrošināts, esmu noorganizējis Aivara dzejas izlases “Varavīksne” atkārtotu izdošanu. Minētā salidojuma laikā tās eksemplāri tiks izdalīti dalībniekiem bez atlīdzības. Pasūtītas ir 250 dzejas izlases grāmatas ar apmēram 70 lpp. skaitu katra. Vienas grāmatas izmaksa ir 6,72 eiro (ar PVN). Lūgums Kalna pagasta ļaudīm – pagasta patriotiem, veiksmīgiem darba darītājiem, Biržu pamatskolas absolventiem un cilvēkiem, kas mani sadzirdēs, ir ziedot naudiņu, lai varētu īstenot šo ieceri – nest plašākai sabiedrībai vēstījumu, ka starp mums ir arī talanti un ievērības cienīgi notikumi. Katrs ziedotājs, kurš būs ziedojis vismaz vienas grāmatas izdošanai un mazliet vairāk, to saņems bez samaksas un tiks iekļauts ziedotāju oficiālajā sarakstā.

Ziedojumu adresēt: Juris Apsītis, SWEDBANK konta numurs LV93HABA000130A219200.

Maksājuma mērķī norādīt: Ziedojums dzejas izlases krājuma “Varavīksne” atkārtotai izdošanai.

Saņemto ziedojumu un tā izlietojuma uzskaiti un pieejamību tai garantēju.

Ar cieņu un cerībā uz jūsu sapratni, bijušais, bet sirdī joprojām esošais Kalna pagasta iedzīvotājs Juris Apsītis, tālr. 29168195.

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv