Raiņa muzejs „Tadenava” aicina jauniešus iesaistīties Imanta Ziedoņa muzejs rīkotajā akcijā „Ideju pavasaris 2018”!

Vai Tu, 9.-12. klašu skolēn, esi bijis mūsu muzejos – Raiņa un Aspazijas mājā, Raiņa muzejā “Tadenava”Raiņa muzejā “Jasmuiža” un Raiņa un Aspazijas vasarnīcā? Vai Tu devies prom iedvesmots un domāji, ka šeit gribētu ko pilnveidot, mainīt vai dot jaunu pienesumu? Ja Tev ir ideja, līdz 31. janvārim iesūti to I. Ziedoņa muzejam, reģistrējoties šeit:  https://www.registration.lv/ideju_pavasaris_2018/

Tev būs iespēja piedalīties radošos semināros, kur izzināsi kultūras projektu tapšanu, pilnveidosi savu ieceri, un sadarbībā ar muzeja speciālistiem to realizēt.
Šī gada “Ideju pavasaris” aicina jauniešus doties uz muzejiem un kultūras iestādēm (kultūras un saieta namiem, mākslas centriem, jauniešu centriem, bibliotēkām u.tml.), lai dotu savu pienesumu, uzlabojot jau esošās vai ieviešot jaunas idejas, kā padarīt šīs iestādes jauniešiem interesantākas un saistošākas.
Februārī, sadarbībā ar Limbažu pašvaldību, Jēkabpils un Saldus novada pašvaldībām, šajās pilsētās norisināsies radošās rezidences, kuru laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties darbnīcās kopā ar dažādu nozaru pārstāvjiem, lai uzkrātu papildu zināšanas un pieredzi savu ideju īstenošanai. Arī skolotāji ir aicināti apmeklēt radošās rezidences, kurās būs iespējams piedalīties tieši skolotājiem veidotās lekcijās un darbnīcās.
Ideju realizācijas gala termiņš ir 2018. gada 31. maijs. Tie jaunieši vai jauniešu grupas, kuras būs realizējušas idejas, tiks uzaicināti uz divu dienu radošo vasaras nometni Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos.
Informācijai par “Ideju pavasari” var sekot līdzi Ziedoņa muzeja mājaslapā — www.ziedonamuzejs.lv  vai sociālajā tīklā Facebook — facebook.com/ziedonamuzejs
Projekts “Ideju pavasaris” šādā formātā šogad norisināsies otro reizi. Iepriekšējos gados Imanta Ziedoņa muzejs un fonds “Viegli” kopā ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātiem rīkoja projektus 9.-12. klašu jauniešiem “Fizikas pavasaris” un “Telpas pavasaris”.
Projekts notiek sadarbībā ar Limbažu novada, Jēkabpils pilsētas un Saldus novada pašvaldībām, kā arī ar jauniešu mediju centru “Young Media House”.

Kontaktpersona Raiņa un Aspazijas muzejā:
Linda Grīnberga
Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste
linda.grinberga@memorialiemuzeji.lv

Sīkāka informācija par projektu:
Maija Jaunzeme
Imanta Ziedoņa muzeja projektu vadītāja