Lekcija par uzturu Dunavā

Download PDF

10. novembrī Dunavas pagastā norisinājās lekcija par veselīga uztura pamatprincipiem, kas bija noslēdzošais šī gada pasākums par veselīga uztura nozīmi projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros.

Lekciju vadīja uztura speciāliste Svetlana Aleksejeva un iesaistītā mērķu grupa bija pieaugušie un vecāko klašu skolēni. Par veselīgu uzturu tiek runāts daudz, taču ne visiem ir skaidrs, ko tas nozīmē. Nereti veselīgs uzturs tiek uztverts kā vispārīga frāze, lai gan tam ir būtiska nozīmē ikviena cilvēka dzīvē. Lekcijā uztura speciāliste stāstīja par to kā samazināt risku saslimt ar aptaukošanos, sirds un asinsvadu slimībām, kā arī deva praktiskus ieteikumus kā ikdienā iekļaut vairāk veselīga uztura produktus. Atkārtojām „uztura piramīdas” pamatprincipus, kā arī uzzinājām ka ir arī „dzērienu piramīda” un par to cik svarīgs ir uzņemtā ūdens daudzums dienā. Uztura speciāliste uzskatāmi nodemonstrēja cik liels ir cukura daudzums dažādos salidinātajos dzērienos, ko nereti ikdienā lietojam nemaz neaizdomājoties par tā sastāvu. Viens no svarīgākajiem uztura speciālistes ieteikumiem ir: ēst daudzveidīgi, izmantot pēc iespējas vairāk vietējos produktus, kā arī nebaidīties eksperimentēt ar garšvielām, garšaugiem un pagatavošanas tehnikām. Svarīgi, lai ikdienā lietojamā pārtika saturētu visas organisma nepieciešamās uzturvielas, pie tam neaizmirstot ievērot pareizas proporcijas. Cilvēka lielākā vērtība ir veselība, tāpēc mācīsimies viņu stiprināt!
Lekcijas par uzturu norisināsies arī 2018. gadā, lūdzu sekojiet līdzi informācijai par plānotajām veselības veicināšanas un slimību profilakses aktivitātēm.
Projekta vadītāja
Baiba Čākure
Autores foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv