Lekcijas par reproduktīvo veselību

Download PDF

Novembrī Zasas pagastā norisinājās 3 lekcija par reproduktīvās un seksuālās veselības nozīmi, pasākums tika realizēts projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros.

Lekciju vadīja ģimenes ārsts, seksologs un praktizējošs psihoterapeits Anatolijs Požarskis, mērķu grupa bija pieaugušie un vecāko klašu skolēni. Lekcijā tika runāts par dzimumattīstību, attiecību veidošanas un atbildības jautājumiem, kā arī par reproduktīvās veselības profilakses iespējām. Zasas vidusskolas skolēniem bija iespēja anonīmi uzdot lektoram jautājumus un lekcijā tika atbildēts uz viņiem visiem. Jauniešus interesēja ne vien fizioloģiski jautājumi – kas notiek ar mūsu ķermeni, bet ļoti daudzi bija psiholoģiski jautājumi – par to: kad būtu jāuzsāk dzimumdzīve, kā rīkoties dažādās situācijās. Dzimumnobriešana ir dabisks attīstības un nobriešanas process, kura ietekmē veidojas seksualitāte un interese par pretējo dzimumu. Tāpēc lektors rekomendē vecākiem un pedagogiem būt ļoti vērīgiem un iejūtīgiem, sniedzot atbildes par seksuālo veselību. Ir svarīgi zināt par kontracepcijas iespējām – kā izvairīties no dažādām seksuāli transmisīvām saslimšanām, un pasargāt sevi no nevēlamas grūtniecības iestāšanās. Lektors uzsvēra, ka lai formētos reprodukcijas spējas un seksuālā attīstība, būtiska nozīme ir veselīgam uzturam, fiziskajām un garīgajām aktivitātēm, veselīgam dzīvesveidam bez smēķēšanas, alkohola, psihotropo un narkotisko vielu lietošanas.
Lekcijas par seksuālo un reproduktīvo veselību norisināsies arī 2018.gadā, lūdzu sekojiet līdzi informācijai par plānotajām veselības veicināšanas un slimību profilakses aktivitātēm.
Projekta vadītāja
Baiba Čākure
Autores foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv