Par patriotu nepiedzimst, par patriotu kļūst!

Download PDF

15. novembrī patriotiskās noskaņās aizvadīta Pusstundas skrējiena 7. kārta, kas reizē bija arī Lāčplēša dienai veltīts skrējiens, pulcējot 132 dalībniekus (67 kungus un 65 dāmas), kuri, skrienot vairāk kā 2km garajā distancē, godināja Lāčplēša Kara Ordeņa kavalieru piemiņu.

Ar Ābeļu pagasta teritoriju saistīti astoņi Lāčplēša Kara Ordeņa kavalieri, kuri saņēmuši augstāko militāro apbalvojumu – četri vietējie zemkopji un četri, kuri nebija saistīti ar Ābeļiem, par nopelniem saņēma jaunsaimniecības Ābeļu muižas zemēs. Otto Brālītis atdusas Ābeļu kapsētā. Vilhelms Līcītis, Pēteris Glinskis, Paulis Pļavinskis un Jānis Braucējs apbedīti Jēkabpils kapos. Alfrēds Platais, kurš turpināja militāro dienestu pārapbedīts Rīgas brāļu kapos. Jakovs Seļionovs no Brodiem saņēma jaunsaimniecību Ilūkstes tuvumā, bija aktīvs aizsargs, izcieta represijas, atdusas Grīvas kapos.

Lāčplēša dienas skrējiena idejas autors Arnolds Jakubovskis pirms starta uzrunāja dalībniekus, izklāstot Lāčplēša Kara Ordeņa kavalieru vēsturisko sasaisti ar Ābeļu pagastu, un ir gandarīts par to, ka, neskatoties uz viena gada pauzi, tika atjaunota skrējiena tradīcija, kas ietver sevī patriotismu pret savu valsti un dzimto novadu.

Ātrāko skrējēju statusu sieviešu konkurencē 100% izcīnīja jēkabpilietes – vienpadsmit gadīgā Jēkabpils sporta skolas audzēkne Elīza Paveļjeva (8:38), Lāsma Turkopole (9:03), Inese Macuka (9:12), Zane Lauva (9:24), Agate Šicāne (9:28) un Laine Odziļeviča (9:30).

Vīriešiem uzvaras laurus plūca jēkabpilietis Anatolijs Macuks (6:51), aiz sevis atstājot līvāniešus Valēriju Šakeli (7:08) un Andreju Bondarevu (7:14), jēkabpilieti Ingusu Znotiņu (7:17), Pļaviņu novada sportistus Kasparu Kravali (7:24) un Kristiānu Patrijuku (7:36).

Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar Ābeļu pagasta pārvaldi un Jēkabpils sporta centru bija parūpējušies par fantastisku atmosfēru skrējiena dalībniekiem. Pēc skrējiena katrs dalībnieks saņēma piemiņas bukletu par dalību skrējienā un varēja baudīt siltu tēju, sildoties pie ugunskura un aizdomājoties vēstures mirkļos.

Šis ir piemiņas skrējiens, kurā augstu vērtējama atsaucība uz piedalīšanos, nevis distancē gūtais rezultāts. Katrā dalībniekā bija vērojams prieks par dalību un izturību patriotiskajā skrējienā, un tas ir pats galvenais!

Informāciju sagatavoja Madara Jakubovska

Foto: Jānis Lācis 

Vairāk foto šeit >>

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv