Kalna pagasta jaunietei panākumi fotogrāfiju konkursā “Mūsu karogs”

Download PDF
Gatavojoties Lāčplēša dienai un Latvijas simtgadei, kā arī veicinot patriotismu un nacionālo apziņu, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem tika aicināti piedalīties fotokonkursā “Mūsu karogs”,

ko rīkoja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Jaunsardzes un informācijas centru. Tam varēja iesūtīt pašu uzņemtas fotogrāfijas, kurās attēlotas Latvijas karoga lietošanas tradīcijas ģimenē, skolā, pagastā, pilsētā, svinīgos pasākumos un valsts svētkos.

3. novembrī tika noskaidroti vienpadsmit darbi, kas būs apskatāmi Saeimas namā, atzīmējot Lāčplēša dienu. Viņu vidū arī Kalna pagasta jaunietes Gitas Pērkones fotogrāfija (skat. raksta titulbildi).
Karodziņš tika atrasts manu dzimto māju “Vagulānu” guļbūves sienā, to remontējot 1993. gadā. Domājams, ka to paslēpis mans vecvectēvs Mārtiņš Vabulis (1899-1986) Latvijas valsts okupācijas laikā. Viņa ģimene pārdzīvoja izsūtījumu Sibīrijā un 1956. gadā atgriezās savās dzimtajās mājās. Kamēr karogs būs mūsu rokās, mums būs sava māja, zeme un valsts.
9. septembrī konkursa uzvarētāji devās braucienā ar Jūras spēku patruļkuģi, viesojās Saeimā, kā arī saņēma dažādas pārsteiguma balvas. Kopumā konkursam 88 autori iesūtīja 158 darbus.

Gita (bildē pa vidu) Lāčplēša dienai veltītā fotokonkursa “Mūsu karogs” atklāšanā Saeimā ar priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un iekšlietu un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Ainaru Latkovski.

K.Sēlis
Foto: Reinis Inkēns (Saeimas Administrācija) un Gita Pērkone
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv