Download PDF
Jēkabpils novada jauniešu aktivitātes oktobrī
Oktobris Jēkabpils novada jauniešiem ir bijis darbīgs mēnesis. Esam bijuši gan aktīvi pasākumu apmeklētāji, gan paši organizējuši savas aktivitātes.

Oktobra sākumā jaunieši no “Street warriors Zasa” piedalījās Sēlijas novadu jauniešu apvienības “SēJa” video filmēšanā, kurā prezentēja Jēkabpils novada jauniešus kā aktīvus, sportiskus un mērķtiecīgus jauniešus. Video tika filmēts Leimaņu pagastā, Latvju zīmju parkā, izceļot Jēkabpils novada unikalitāti.
21. oktobrī, turpinot tradīciju, Jēkabpils novada jaunieši iesaistījās vides sakopšanas talkā Sudrabkalnā, ko organizēja Augšzemes lauku NVO apvienība” Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta “Jēkabpils novada dabas vērtību – dižkoku – saglabāšana un sabiedrības izglītošana” ietvaros.
24. oktobrī norisinājās šī gada pēdējais “Latvijas ģenerāļu kluba” un Sēlijas novada ceļojošā kausa izcīņas posms Salas novadā. Jaunieši no Sēlijas novadiem sacentās strītbolā. Jēkabpils novada jaunieši ieguvu godpilno 3. vietu, bet visu astoņu posmu kopvērtējumā ieguvām 2.vietu, piekāpjoties vien Ilūkstes novadam.
25. oktobrī norisinājās Jēkabpils novada jauniešu organizēts pasākums “Filmu nakts”. Pasākums norisinājās Zasas pagastā, Ambulances ēkas otrajā stāvā, sākot no plkst. 19.00 līdz nākošās dienas plkst. 9.00. Pasākuma ietvaros jaunieši gatavojās Helovīna pasākumam, spēlēja dažādas spēles, kopā gatavoja vakariņas un skatījās dažādas filmas. Pasākumā piedalījās jaunieši no Zasas, Rubeņu un Leimaņu pagasta. Mērķis bija jauniešu saliedēšana, kopīga brīvā laika pavadīšana.
28. oktobrī Zasas pagastā notika Jēkabpils novada jauniešu un Sēlijas novadu jauniešu apvienības “SēJa” organizēts Helovīna pasākums. Pasākums pulcēja kopā jauniešus no Sēlijas novadiem, kopumā pasākuma aktivitātēs piedalījās apmēram 80 jaunieši. Helovīna pasākuma idejas autori ir jauniešu apvienība “SēJa”, kas šo tradīciju aizsāka pirms gada, rīkojot šausmu trasi Gārsenā.
Sēlijas jauniešu apvienības pārstāve Kristīne Līce par pasākumu:
“Jau otro gadu pēc kārta, organizējot Helovīna Šausmu trasi, mēs, SēJa, jūtamies ļoti lepni un priecīgi, ka šogad uz pasākumu bija ieradušies tik daudz aktīvu un foršu jauniešu. Kārtējo reizi mēs pārliecinājāmies, ka Sēlijā dzīvo paši labākie un drosmīgākie jaunieši, kuri spēj pārvarēt savas bailes un drosmīgi iziet trasi no sākuma līdz beigām, varbūt mazliet sabijušies, bet tomēr smaidīgi. Pasākuma mērķis, mūsuprāt, ir veiksmīgi sasniegts, jaunieši no dažādiem novadiem pavadīja sestdienas vakaru iepazīstot Sēliju, jauniešus no kaimiņu novadiem, ieguvuši jaunas pazīšanās un aktīvi pavadījuši laiku. Mēs noteikti turpināsim tradīciju un arī nākamgad veidosim šausmu trasi visiem Sēlijas jauniešiem, tiekoties Salas novadā!”
31. oktobrī Jēkabpils novada jaunieši no Zasas vidusskolas kopā ar Jaunatnes lietu speciālisti devās uz Jēkabpils novada pamatskolām, lai tiktos ar skolēniem.
Skolu tūres mērķi bija iesaistīt novada skolu jauniešus novada aktivitātēs, prezentēt “Street warriors Zasa” jauniešu NVO projekta rezultātus, iesaistīt bērnus un jauniešus Zasas vidusskolas skolēnu iniciatīvā, piedalīties konkursā “Medijplēsis” kā arī popularizēt Zasas vidusskolu Jēkabpils novada skolēnu vidū.
Airisa un Sanita skolēniem stāstīja par jauniešu iespējām Jēkabpils novadā un konkursu “Mēdijplēsis”. Par saviem sasniegumiem un projekta rezultātiem pastāstīja jauniešu biedrība “Street warriors Zasa” . Pirms gada Jaunatnes lietu speciāliste kopā ar ar jauniešu biedrību no Ogres “Street warriors” devās skolu tūrē, kuras rezultātā izveidojās lieliska sadarbība ar Zasas vidusskolas jauniešiem un tika izveidota filiāle “Street warriors Zasa”.
Jurgita Bareika,

Jēkabpils novada jaunatnes lietu speciāliste
Autores foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv