Noslēdzies 2 lekciju cikls par onkoloģijas profilaksi pieaugušajiem

3. oktobrī projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros Dunavas kultūras namā, Dunavas pagastā noslēdzās 2 lekciju cikls par onkoloģijas profilaksi pieaugušajiem.

Lekcijas vadīja Jēkabpils reģionālās slimnīcas ārsts onkologs ķīmijterapeits Grigorijs Plakhins. Lekcijā uzzinājām ne vien par onkoloģijas profilakses iespējām, bet arī kādas ir ārstēšanas metodes. Ārsts mudināja iedzīvotājus piedalīties valsts skrīninga programmā, jo savlaicīgi diagnosticētas onkoloģiskās saslimšanas var veiksmīgi ārstēt. Lekcijas dalībnieki atzīmēja, ka lai gan tēma bija ļoti sarežģīta lektors par onkoloģijas profilakses pasākumiem izskaidroja saprotamā valodā, kā arī dalībnieki novērtēja iespēju pasākuma laikā veikt veselības testus nosakot savu asinsspiedienu, hemoglobīna, holesterīna un glikozes līmeni asinīs, kā arī iegūto testu konsultācijas ar rekomendācijām par iegūtajiem rezultātiem. Ārsts atzinīgi novērtēja projekta pasākumus, jo iedzīvotājiem ir ļoti neskaidrs priekšstats par onkoloģijas profilakses jautājumiem, kā arī par valsts skrīninga programmu un iespējām. Valstī ir ļoti zems apmeklējuma līmenis cilvēkiem, kas var bez maksas piedalīties skrīninga programmās, lai laikus atklātu onkoloģiskās saslimšanas.

Paldies iedzīvotājiem par izrādīto interesi un ierosinājumiem turpmākajiem veselības veicināšanas pasākumiem. Arī šomēnes mūsu novadā būs pieejamas dažādas lekcijas par veselības veicināšanu un slimību profilaksi, tāpēc aicinu iedzīvotājiem sekot līdzi informācijai vai interesēties savā pagasta pārvaldē.
Projekta vadītāja

Baiba Čākure