Jēkabpils novada tradicionālais galda spēļu turnīrs Rubeņos

21. oktobra saulainā sestdienas dienā Rubeņos tikās mūsu, kā arī viesu novadu un pilsētu galda spēļu entuziasti. Šogad sacensības notika piecās disciplīnās – galda teniss, novuss, šautriņas, šahs un dambrete, kur piedalījās gan vīrieši, gan daiļā dzimuma pārstāves.

Vienas no sīvākajām cīņām bija galda tenisā un novusā. Abās disciplīnās bija kupls dalībnieku skaits, tāpēc tika izlozētas 2 apakšgrupas, kur labākie divi no abām grupām sacentās par šī gada galda spēļu čempiona titulu. Novusā apakšgrupu labākie spēlētāji bija: Dāvis Caunītis (Gārsene), Ilgvars Nastajs (Gārsene), Valdis Bitāns (Ābeļu pagasts) un Uģis Dzelme (Dignāja). Pusfinālspēlēs Valdis Bitāns apspēlēja Dāvi Caunīti un Uģis Dzelme – Ilgvaru Nastaju, tādējādi par 3. vietu sacentās abi apspēlētie dalībnieki un uzvarētāji cīnījās par zelta un sudraba kausiem. 3. vietu izcīnīja Ilgvars Nastajs (Gārsene), savukārt apkārtējo ovācijas un skaļu līdzi jušanu izpelnījās sudraba – 2. vietas ieguvējs Valdis Bitāns (Ābeļu pagasts) un šī gada novusa čempions dignājietis Uģis Dzelme.
Tikpat spraigas cīņas norisinājās starp 11 galda tenisistiem, kur abu grupu līderi bija: Alberts Veigurs (Ābeļu pagasts), Viesturs Bigačs (Jēkabpils), Kristers Krēsliņš (Dignāja) un Andris Zajevs (Gārsene). Galda tenisisti vienojās katrs ar katru izspēlēt, lai noskaidrotu pašus rūdītākos šī gada dalībniekus un 3. vietu ieguva Andris Zajevs (Gārsene), 2. vietu – Viesturs Bigačs (Jēkabpils) un šajā turnīrā visās spēlēs uzvaru un 1. vietu izcīnīja Alberts Veigurs (Ābeļu pagasts).
Šahā šogad laurus plūca Gārsenes komanda sadalot goda pjedestālu – 3. vietu izcīnīja Dainis Krievāns, 2. vieta – Dāvim Caunītim, savukārt Andris Zajevs uzvarēja visus pretiniekus izcīnot 1. vietu. Dambretē top – 3: 3.vieta Digmārs – Eliass Čāmāns (Asares pagasts), 2. vieta – Viesturam Bigačam (Jēkabpils) un 1. vieta Albertam Veiguram (Ābeļu pagasts). Veicināšanas balvu ieguva vienīgā dambretes daiļā dzimuma pārstāve – Aelita Bigača (Jēkabpils). Šautriņās piedalījās vislielākais dalībnieku skaits un šī gada galda spēļu turnīra precīzākie bija: 3.vieta Digmārs – Eliass Čāmāns (Asares pagasts), 2. vieta Ritvars Kusiņš (Dignāja) un pats labākais šautriņās bija Ilgvars Nastajs (Gārsene).
Uz tikšanos nākamajos sporta pasākumos!
Ar foto galeriju no pasākuma var iepazīties šeit >>
Jēkabpils novada sporta pasākumu organizatore

Baiba Čākure
Autores foto