Folkloras kopai “Dignōjīši” jau 10 gadus “Pī Daugavas loba dzeive”

Brīvdienas pagājušas, un ir iesākusies jauna darba nedēļa ar ikdienas rūpēm un ierasto dienas ritējumu. Tomēr domas un sirds joprojām grib atgriezties sestdienā, 28. oktobrī, kad mēs – folkloras kopa “Dignōjīši” – Dignājas pamatskolā svinējām 10 gadu jubileju ar koncertu “Pī Daugavas loba dzeive”.

10 gadi – citiem daudz, citiem maz… kā uz to skatās… Mums tas ir bijis tikai mirklis. Mirklis, kurā esam centušies cildināt “Dignōjas sīvu” devumu Dignājas un Sēlijas folklorā. Mirklis, kurā centāmies turēt dzīvas latviešu folkloras tradīcijas un mācīt jauno paaudzi godam nest mūsu tautas tērpu.
Mirklis, kurā esam uzstājušies daudzviet Latvijā un ārpus tās.
Mirklis, kurā gūtas tik daudz pozitīvas emocijas, atmiņas, smiekli, piedzīvojumi un draugi.
Pagājušās sestdienas pasākums bija tik pilns pozitīvisma un labsirdības, ka tas mums būs kā iedvesma nākamajai 10-gadei.
Sirds pilna nepateiktu vārdu…
Mīļie ciemiņi, PALDIES, ka bijāt kopā ar mums un dalījāt mūsu prieku!
PALDIES! Folkloras kopai “Kāre” – Jūsu dziesmas un āboli… mmm, tik garšīgi!
PALDIES! Folkloras kopai “Rati” – Jūsu dāvana uzskatāmi pierāda, ka “Pī Daugavas loba dzeive” – tā tiešām tāda ir.
PALDIES! Folkloras kopai “Pill tīn” – Mūsu visizturīgākie ciemiņi, jo braukuši vistālāk, no Ventspils novada. Pierādīja, ka māk lustēties visilgāk. Jūsu atvestie sklandrauši bija kārums sēļu garšas kārpiņām.
PALDIES! Folkloras kopai “Ceiruleits” – Jūsu lustīgie danči izkustināja mūsu kājas un uzlaboja asinsriti.
PALDIES! Jēkabpils Poļu biedrības ansamblim “Zgoda” – Jūs izraibinājāt pasākumu gan ar savu temperamentu, gan ar savu sirsnību.
PALDIES! Dignājas amatierteātrim “Madagurči” – Jūsu dāvātie spēka vārdi, lai būtu gan ar mums, gan ar jums visiem. Ceram, ka, jūsu dāvāto un kopīgi iestādīto koku ēnā, arī pēc vairākiem gadu desmitiem Dignājā skanēs gadskārtu svētku dziesmas.
PALDIES! Amatniecības centram „Rūme” un it īpaši Andai Svarānei. Lai, aizdedzot sveces, Tevis gatavotajos svečturos, ikvienam izdotos sajust latviešu folkloras spēku!
PALDIES! Jēkabpils novada pašvaldībai, Dignājas pagasta pārvaldei, Dignājas pamatskolai un kultūras darba organizatorei – Bez jums nebūtu arī mūs. Paldies par atbalstu!
PALDIES! Visiem mūsu bijušajiem un esošajiem dalībniekiem, kuri atnāca un arī tiem, kuri kaut kādu apstākļu dēļ nevarēja ierasties, bet noteikti domās bija ar mums, Dignōjīšiem. Šis mirklis, 10 gadu garumā, nebūtu bijis iespējams bez jums. Ceram, ka nebija grūti un guvāt prieku, atceroties reiz tik bieži dziedāto dziesmu vārdus un, lūkojoties fotogrāfijās, atminējāties, kādu jau aizmirstu notikumu.
VISLIELĀKO PALDIES sakām kopas vadītājai Aīdai Bikauniecei. Tas, kas ir ielikts šajā PALDIES nav ietērpjams vārdos, tas ir sajūtams ar sirdi. PALDIES!
Ar foto galeriju no sarīkojuma var iepazīties šeit: >>

Folkloras kopas “Dignōjīši” dalībnieki
Foto: K.Sēlis