Labiekārtota sociālās aprūpes nama “Mežvijas” teritorija

Īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstītu un Jēkabpils novada pašvaldības līdzfinansētu projektu, labiekārtota teritorija pie sociālās aprūpes nama “Mežvijas”, kas atrodas Leimaņu pagasta Mežgalē. Projekts īstenots, lai aprūpes nama iemītnieki varētu pavadīt brīvo laiku sakoptā vidē, stiprināt veselību un vasaras sezonā organizēt dažādas aktivitātes ārpus telpām.

Stāsta Leimaņu pagasta sociālais darbinieks, aprūpes nama “Mežvijas” vadītājs Kaspars Vaišlis: “Šajā projektā tika uzbūvēta jauna lapene. Lapenē tika izbūvēts kamīns, kur iedzīvotāji varēs, piemēram, šašliku uzcept. Tika nobruģēts laukums, priekšā paredzēta stāvvieta trim automašīnām. Ir veikta apzaļumošana, vēl paredzēts izvietot spēles – šaha galdiņus, kā arī divus trenažierus, ko iemītnieki un apkārtējie iedzīvotāji varēs izmantot brīvā laika pavadīšanai. “Mežvijas” ir Jēkabpils novada pašvaldības Sociālā dienesta struktūrvienība, kas nodrošina sociālo aprūpi, kā arī dzīvesvietu 2. un 3.grupas invalīdiem, vientuļajiem cilvēkiem, pensionāriem.”

Dažu pēdējo gadu laikā pozitīvas izmaiņas piedzīvojušas arī nama iekštelpas. Kapitālais iekštelpu remonts tika sākts 2014.gadā, arī šogad izremontēta daļa telpu, bet vairāki darbi palikuši uz nākamajiem gadiem. Pašlaik “Mežvijās” ir 20 iemītnieki. Daļa šeit dzīvo vairākus gadus, citi apmetušies pavisam nesen, bet visiem patīk labiekārtotā teritorija.

Modris Kvēpiņš aprūpes namā dzīvo kopš pagājušās ziemas: “Sākumā te nebija vēl nekā tāda. Bija šūpoles, bet skaistās lapenītes nebija. Tas ir ļoti patīkami. Pārsteigums no priekšniecības puses. Par mums šeit ļoti rūpējas. Neko nevar sliktu teikt, neko labāku nevar vēlēties. Draugu arī netrūkst. Mums ir gan vīrieši, gan jaukas sievietes, var velnu padzīt, pajokoties savā starpā.”

Mežviju” iemītnieces Ausma Straumniece un Varvara Gavrilova saka: “Vasarā redzēsim rezultātu pa īstam, jo tagad ir auksti. Patīk, ka šeit ir sakopta apkārtne, viss ir tīrs un kārtīgs. Vasarā noteikti izmantosim iespēju uzspēlēt kādu galda spēli.”

Mežvijās” regulāri notiek dažādi pasākumi, un daļu no tiem turpmāk varēs rīkot jaunajā lapenē, piemēram, Ģimenes dienu maijā, vasaras saulgriežu ielīgošanas pasākumu jūnijā un senioru aktīvo veselības dienu jūlijā. Šī projekta kopējās izmaksas ir 37 481 eiro, no kuriem 27 tūkstošus eiro finansēja Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, bet pārējo – Jēkabpils novada pašvaldība.

Sandra Paegļkalne

Print Friendly, PDF & Email