Dižkoku sakopšanas talka Sudrabkalnā

Download PDF
Sestdien, 21.oktobrī Sudrabkalnā parkā notika vides sakopšanas talka, ko organizēja biedrība “Augšzemes lauku NVO apvienība” Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta “Jēkabpils novada dabas vērtību – dižkoku – saglabāšana un sabiedrības izglītošana” ietvaros.

Pateicoties vietējo iedzīvotāju atbalstam, izdevās attīrīt apaugumu apkārt trijiem dižkokiem. Sudrabkalna parks ir ievērojams ar savu vēsturisko izcelsmi – tas ir bijušās mācītājmuižas parks un kādreiz ir bijis kultūras pasākumu centrs Sudrabkalna ciemā. Parkā atrodami vēl vairāki koki, kuri ir sasnieguši dižkoka apkārtmēru.

Sudrabkalna iedzīvotāji vēlas, lai parka teritorija būtu sakopta un izmantojama dažādiem pasākumiem brīvā dabā un ir gatavi līdzdarboties parka teritorijas sakopšanā.
Nākošais projekta “Jēkabpils novada dabas vērtību – dižkoku – saglabāšana un sabiedrības izglītošana” pasākums ir plānots 22.novembrī, kad norisināsies izglītojošs seminārs par dižkoku saglabāšanas nozīmi un dižkoku kopšanu. Seminārs notiks Zasas pagasta kultūras namā. Informācija par semināru būs pieejama novada mājas lapā: www.jekabpilsnovads.lv/
Paldies visiem talkas dalībniekiem un uz tikšanos nākamajās talkās!
Biedrības “Augšzemes lauku NVO apvienība” valdes locekle Dzidra Nartiša

Jurgitas Bareikas foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv