Zasas vidusskolas darbinieku kolektīvs ekskursijā Lietuvā

7. oktobrī Zasas vidusskolas skolotāji un tehniskie darbinieki devās ekskursijā uz Lietuvu. Laiks šajā sestdienā mūs priecēja. Lietus bija rimies, un varējām baudīt krāšņo rudens dabu.

Vispirms apmeklējām Ilzenbergas muižu, kura lepojas ar 500 gadus garu vēsturi. Mūs sagaidīja krāšņais parks, ozols, kura stumbra apkārtmērs – 6,3 m, diametrs – 2 m, augstums – 30,5 m, aplūkojām viesu māju, muižas pirti, klēti, gaļas žāvētavu, siltumnīcas, devāmies uz ezera salu pāri Mīlestības tiltam, kas savieno 2 valstis Lietuvu un Latviju un glabā leģendu par mīlētājiem Ilzi un Jāni. Novērtējām, ko var izdarīt viens bagāts uzņēmējs. Ar viņa finansiālo atbalstu tiek atjaunotas muižas ēkas, sakopts parks, izveidota estrāde, iestādīti augļu koki, iegādāti lopi- govis, aitas, vistas, zosis un radītas darba vietas apkārtējiem iedzīvotājiem. Muižā darbojas biodinamiskā saimniecība, kas savu produkciju piedāvā tūristiem degustēt un iegādāties. Apskatījām arī pašu muižas ēku, kurā vēl rit remontdarbi, un izšāvām no lielgabala. Laiks pagāja nemanot.
Tālāk mūsu ceļš veda uzAnīkščiem. Valdzinošie meža un Šventojas upes skati, staigājot Gaisa takā pa koku galotnēm un kāpjot vēl augstāk, lika padomāt, cik mazi mēs esam un cik brīnišķīga ir daba rudenī. Šādu taku līdzīgu nav ne Baltijā, ne arī Austrumeiropā. Pilsētā apskatījām Sv. Mata evaņģēlistu baznīcu, kurā redzējām, ka baznīcā goda vietā ir valsts karogs un ir iekārtots rotaļu stūrītis mazajiem bērniem. Ekskursijas noslēgumā bijām Zirgu muzejā, kur aplūkojām kalēja, audēju, kokgriezēju amata prasmes un daudz uzzinājām par zirgiem.
Paldies visiem, kuri devās ekskursijā un atklāja, ka tepat netālu kaimiņzemē ir brīnišķīgas vietas, ko kopā ar kolēģiem var apskatīt, lai baudītu mieru, dabas krāšņumu, atpūstos un iegūtu enerģijas lādiņu nākošajiem darbiem.
Zasas vidusskolas direktore Olita Spēka

Autores foto
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv