Apmācības Jēkabpils novada iedzīvotājiem par “Zero waste”

19. septembrī, Dignājas sabiedriskajā centrā norisinājās apmācības Jēkabpils novada iedzīvotājiem par Zero waste, jeb dzīvi bez atkritumiem.

Zero waste ir filozofija, kura iedrošina pārdomāt mūsu ikdienu – ko, cik daudz un kā patērējam. Vienkārši sakot, padomāt un pārbūvēt modeli, kā dzīvojam, patērējam un metam lietas ārā. Zero waste ir par citādu resursu ciklu, pie kāda esam pieraduši. No “nopirku, palietoju vai nepalietoju un izmetu” uz “varbūt varu iztikt, lietot atkārtoti vai uztaisīt, un tad šķirot” /seekthesimple.com/

Lekcijas vadītājs Andis Arnicāns stāstīja par to, kas ir “zero waste”, dalījās savas ģimenes pieredzē ieviešot un dzivojot dzīvi, bez atkritumiem. Nodarbībā katram dalībniekiem bija iespēja pagatavot zobupastu no dabai draudzīgiem materiāliem.
Apmācību dalībniece Vita: “Lai gan regulāri lasu blogu seek the simple, tomēr dzirdēt dzīvajā (nevis vienkārši izlasīt) ir daudz efektīvāk. Lektora stāstījums un viņam piemītošā harizma lika aizdomāties – mēs katrs varam darīt vairāk nekā mēs to sākotnēji domājam un ir labi, ka kāds dalās savā pieredzē. Tas ir ļoti vērtīgi. Varbūt nav uzreiz kardināli jāmaina savi dzīves paradumi, bet jāsāk pamazām un mazumiņu. Piemēram es esmu apņēmusies “izrevidēt” savu drēbju skapi. Un par apmācībās pagatavoto zobu pastu esmu stāvā sajūsmā! Paldies!”
Paldies Dignājas sabiedriskā centra vadītājai Gintai Savičai par atbalstu apmācību organizēšanā.
Apmācības norisinājās projekta “Attīstības izglītības pasākumu īstenošana Jēkabpils novada pašvaldībā caur komunikāciju” ietvaros. Projekta numurs DCI-NSAED/2014/338-493. Projekta mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz attīstības izglītības aktualitāti mūsdienu pasaulē, kā arī sekmēt attīstības izglītības integrēšanu pašvaldības aktivitātēs un neformālajā izglītībā, Jēkabpils novadā.
Jurgita Bareika
Projekta vadītāja
Publikācija tapusi sadarbībā ar Eiropas Savienību. Par publikācijas saturu atbildīga vienīgi Jēkabpils novada pašvaldība un tā neatspoguļo Eiropas savienības vai ALDA uzskatus
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv