Rasmas Bērziņas gleznu izstāde „Ziedu pasaule” Mežzemes bibliotēkā

Mežzemes bibliotēkā no 30. augusta līdz 30. septembrim skatāma Rasmas Bērziņas gleznu izstāde „Ziedu pasaule”.

Rasma Bērziņa, dzimusi 1936. gada 25. aprīlī, visu mūžu dzīvo Krustpils novada Daugavas Ogleniekos. Zīmēt viņai paticis jau no mazām dienām. Šī aizraušanās sākusies jau laikā, kad viņas mācījusies Krustpils septiņgadīgajā skolā un turpinās vēl šodien. Visu darba mūžu Rasma bijusi zīmēšanas skolotāja Vīpes un Liepenes skolā, kā arī Skolēnu interešu namā. Zīmējusi pati,apmeklējusi šī priekšmeta skolotāju kvalifikācijas celšanas kursus, zīmēšanas un gleznošanas studiju pie mākslinieces Ainas Karlsones.
Pārsvarā darbi ir par dabu ,gadalaikiem, ziediem, pa kādai klusajai dabai. Pie Daugavas Rasma ir pavadījusi visu mūžu,tāpēc arī upei ir atvēlēta nozīmīgas vieta – Daugavas stāvie krasti, saliņas, ūdensrozes, dzimtas mājas.
Savukārt viņas zīmētās karikatūras ataino sabiedrībā notiekošas lietas : gan labas, gan ne tik labas, un vēl Rasma pēta dzimtas vēsturi, kas apkopota astoņos sējumos.
Par sevi Rasma saka tā: „Tāpat kā savos vārdos esmu vienmēr droša un atklāta, arī darbos manam zīmuļa vai otas vilcienam jābūt drošam, atklātam un krāsu bagātam. Savā radošajā darbā man jājūt, ka manām rokām vēl ir spēks, lai darbos smaržotu, ziedi, viļņotu rudzu lauks, lai šalkotu mežs,straume Daugavā vai vilnis jūrā…”
Jāsaka paldies, Rasmai, ka viņa savas brīnišķīgās gleznas nodod skatītāju vērtējumam, septembrī bibliotēkā bija skatāma viņas gleznu izstāde „Ziedu pasaule.” Izstādi aplūkoja daudzi bibliotēkas apmeklētāji.
Ināras Grigalovičas domas par izstādi:
„Apskatot gleznu ziedu izstādi, manas sajūtas nav nav vārdos izsakāmas,ko es tur redzēju. Man likās tā ,ka esmu iegājusi skaistā ziedu pļavā, kur zied ziedi cits par citu skaistāks, gribētos noplūkt kādu no tiem, cik dabīgi tie ir.
Mīļā skolotāj, ja drīkst Jums tā uzrunāt, Jūs ar saviem darbiem mūsu dvēselēs iededzāt prieka dzirksti.
Novēlu, lai Jūs vēl daudzus gadus priecētu mūsu sirdis ar skaistajām dabas skatu gleznām.”
Oktobrī bibliotēkā būs skatāma otrā Rasmas Bērziņas personālizstāde „Rudenim raibi svārki.”

Mežzemes bibliotēkas vadītāja Gunta Jaunzeme

Sandras Vecumnieces foto
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv