Baltu vienības dienas pasākums Dignājas pilskalnā

Download PDF

Nedēļām ilgi saule cīnījās ar lietu, lai 22. septembrī Latvijā un Lietuvā kopīgi atzīmētā Baltu vienības diena izdotos. Jau tradicionāli, Saules kaujas atceres dienā, Sēlijā norisinās pilskalnu sasaukšanās un vienības ugunskuru iedegšana, kas šogad plašākā skaitā pulcēja apkārtnes ļaudis. Baltu vienības diena tiek atzīmēta gan citos pilskalnos Latvijā, gan Lietuvā, tādēļ jau iepriekš mūsu pasākums bija iezīmēts kopīgajā Baltu vienības dienas pilskalnu sasaukšanās kartē.

Šogad Baltu vienības dienas ietvaros Jēkabpils novada Dunavas pagasta Dignājas pilskalnā viesojās vīru kopa „Vilki”, kuri ar savām dziesmām atdzīvināja pilskalnu un sniedza patriotisku koncertprogrammu, kura ietver karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.

Baltu vienības dienas pasākumu organizēja nodibinājums Aleksandra Grīna fonds, sadarbībā ar vīru kopu „Vilki”, ar kuriem sadarbojamies jau ilgus gadus. Paldies Jēkabpils novada pašvaldībai, īpaši Jurgitai Bareikai, Kasparam Sēlim, Gintam Audzītim un Aivaram Vanagam! Kuplā skaitā bija sanākuši arī mūsu novada skolēni un skolotāji no Dignājas, Dunavas, Ābeļu, Rubeņu pamatskolas un Zasas vidusskolas, kā arī kaimiņu novada Aknīstes vidusskolas skolēni. Viesītes novada muzeja „Sēlija” darbinieki un Sēļu kluba ekskursanti bija sarūpējuši Sēlijas karogu, kurš kopā ar valsts karogu, lepni plīvoja Dignājas pilskalnā. Pasākumu īpašu padarīja tie cilvēki, kuri nesavtīgi palīdzēja pasākuma tapšanā. Paldies par gardo zupu – Gintai Savičai un Valijai Flanderei, paldies Andrim Baltaruņķim par elektrības nodrošināšanu un Baložu ģimenei par atļauju rīkot pasākumu pilskalna teritorijā.

Ar foto galeriju no pasākuma vari iepazīties šeit >>

Guna Pērkone

Nodibinājuma Aleksandra Grīna fonds aktīviste

Foto: Kaspars Sēlis, video: Vidusdaugavas Televīzija

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv