Rasmas Bērziņas gleznu izstāde „Ziedu pasaule” Mežzemes bibliotēkā.(no 30.08 -30.09)

Rasma Bērziņa, dzimusi 1936. gada 25. aprīlī, visu mūžu dzīvo Krustpils novada Daugavas Ogleniekos. Zīmēt viņai paticis jau no mazām dienām. Šī aizraušanās sākusies jau laikā, kad viņas mācījusies Krustpils septiņgadīgajā skolā un turpinās vēl šodien. Visu darba mūžu Rasma bijusi zīmēšanas skolotāja Vīpenes un Liepenes skolā, kā arī Skolēnu interešu namā. Zīmējusi pati,apmeklējusi šī priekšmeta skolotāju kvalifikācijas celšanas kursus un zīmēšanas un gleznošanas studiju pie mākslinieces Ainas Karlsones.

Pārsvarā darbi ir par dabu ,gadalaikiem, ziediem,pa kādai klusajai dabai, pie Daugavas Rasma ir pavadījusi visu mūžu,tāpēc arī upei ir atvēlēta nozīmīgas  vieta- Daugavas stāvie krasti, saliņas, ūdensrozes, dzimtas mājas.

Savukārt viņas zīmētās karikatūras ataino sabiedrībā notiekošas lietas : gan labas, gan netik labas  un vēl Rasma pēta dzimtas vēsturi, kas apkopota  astoņos sējumos.

20170831_110553[1] 20170831_110614[1]

Mežzemes bibliotēkas vadītāja Gunta Jaunzeme
Sandras Vecumnieces foto

Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv