SIRDS DIENA JĒKABPILĪ – IESPĒJA PARŪPĒTIES PAR SIRDS VESELĪBU!

sirdsdiena

Rūpes par sirds veselību ir būtiska dzīvesveida sastāvdaļa – vesela sirds pagarina dzīves ilgumu un uzlabo tās kvalitāti. Diemžēl kā pasaulē, tā Latvijā sirds un asinsvadu slimības joprojām ir izplatītākais mirstības cēlonis. Pērn Latvijā asinsrites slimības bijušas par cēloni 56% nāves gadījumu, puse no tiem skārusi sirdi.

Kā parūpēties par sirdi, lai slimības turētos pa gabalu?

Projektā ”Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/049) 9. septembrī plkst. 11.00 un plkst. 15.00 Jēkabpils iedzīvotājiem tiks piedāvāti Sirds dienas pasākumi, kuru laikā būs iespēja pārbaudīt sirds veselību, kā arī klātienē tikties ar kardiologu un uzzināt ieteikumus sirds veselības uzlabošanai:

– Kādas aktivitātes ieteicamas sirds veselībai?

– Kādas ir sirds un asinsvadu sistēmas rādītāju normas?

– Kas “garšo” sirdij un no kādiem produktiem ieteicams izvairīties?

– Kā atpazīt insultu un infarktu, lai palīdzētu ne vien sev, bet arī tuviniekiem?

Pasākumu dalībnieki varēs noteikt holesterīna un glikozes līmeni, izmērīt asinsspiedienu un ķermeņa masas indeksu, kā arī uzdot interesējošos jautājumus kardiologam. Tāpat būs pieejami informatīvi materiāli, kas ļaus sirds veselībai sekot arī mājās.

  1. septembrī notiks divi Sirds dienas pasākumi:

Mežaparkā (Sporta dienas laikā) no plkst. 11.00–14.00

Tirdzniecības centrā “Aura” no plkst. 15.00–18.00

Dalība pasākumos un visas pārbaudes ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesentiem lūgums ierasties savlaicīgi.

Sirds veselību regulāri ieteicams pārbaudīt ikvienam, ne tikai senioriem un cilvēkiem ar esošām sirds–asinsvadu kaitēm. Kā zināms, šīs slimības mēdz piezagties arī aktīva  dzīvesveida entuziastiem un pat bērniem. Tās rada būtiskas veselības problēmas, kā arī robu finansēs gan pašam slimniekam, gan arī sabiedrības veselības aprūpē kopumā. Tomēr pārmaiņas uzturā un dzīvesveidā, kā arī pareizi piemeklēta terapija ļauj riskus samazināt vai pat novērst pilnībā.

Uz tikšanos Sirds dienas pasākumos!
Plašāka informācija:
Anete Jagmane, pasākuma organizatore
+371 28398291
anete@divigani.lv
Žanete Tiltiņa, veselības veicināšanas koordinētāja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā
+371 26085401
jekabpils.veseliba@inbox.lv

Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv