Veselību veicinošā nometne bērniem

Jūlijā, projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros, norisinājās 5 dienu nometne bērniem no 8-12 gadu vecumā. Nometni vadīja biedrība „Izaicini sevi”.

Biedrības vadītāja Laura Ponomarenko stāsta: „Kā jau visās mūsu nometnēs, mēs skrējām, lecām, peldējām, orientējāmies, kāpām kokos, izgājām indiāņu trasi un darījām daudzas citas aizraujošas, mazliet trakas un sevi izaicinošas lietas, bet šoreiz, paralēli sportiskajām aktivitātēm, mēs arī apguvām daudz interesantu un noderīgu lietu par veselīgu dzīvesveidu, ēšanu, sportošanu, kas bērniem noderēs turpmākajā dzīvē. 4. nometnes diena bija īpaša ar to, ka pa dienu mēs devāmies ekskursijā uz Raiņā muzeju “Tadenava” un sēļu sētu “Gulbji”, kur mācījāmies siet sieru un kult sviestu, kurus pēc tam gardi notiesājām kopā ar uz ugunskura gatavoto zupu. Vakarā, atšķirībā no iepriekšējām dienām, bērni nevis devās mājās, bet palika pa nakti teltīs, un vakarā pirms naktsmiera bija kino vakars.
Atšķirībā no citām šajā vasarā rīkotajām nometnēm, šajā bija mazāks bērnu skaits un bērni bija 8-12 gadu vecumā, kas, savā ziņā, padarīja šo nometni ļoti īpašu, jo mazākā nometne ir saliedētāka, bērniem ir iespēja labāk iepazīt vienam otru, kā arī šis vecums ir ļoti jauks, jo bērni jau ir lieli, bet savā ziņā vēl arī maziņi un nav zaudējuši savu bērnišķīgo naivumu, tādēļ brīvajā laikā ar interesi spēlē tādas mūsu pašu bērnībā tik iemīļotas spēles kā ķerenes, mājās un brīvs, paslēpes.
Paldies visiem 15 foršajiem, atraktīvajiem un zinātkārajiem nometnes dalībniekiem, mums bija ļoti interesanti ar jums, nākamgad gaidām jūs atkal.”
Nākamās veselības vecināšanas un slimību profilakses projekta aktivitātes jau pēcc mēneša: 28. septembrī Dignājā skolas sporta stadionā no plkst.14.30 – 17.00 tiks organizēts veselības takas pasākums ģimenēm, veicot trasi skrienot, nūjojot vai staigājot ar kombinētiem sporta elementiem, kā arī, sadarbībā ar fizioterapeitu, dalībnieki varēs iemācīties pareizi iesildīties un atsildīties pēc sporta aktivitātēm. Savukārt 29.septembrī Dunavas skolas stadionā no plkst.13.30 – 16.00 tiks organizēts pasākums pieaugušajiem, tajā skaitā arī ģimenēm ar bērniem, demonstrējot āra trenažieru pareizu izmantošanu, fizisko aktivitāšu nozīmi. Sadarbībā ar fizioterapeitu mācīsimies pareizi vingrot un noteikt veselīgu slodzi. Pasākums būs bez iepriekšējas pieteikšanās un bez maksas.
Projekta vadītāja
Baiba Čākure
Biedrības “Izaicini sevi” foto
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv