Jēkabpils novada pārstāvji dodas pieredzes apmaiņas brauciens uz Zarasai novada pašvaldību

Projekta Nr. DCI-NSAED/2014/338-493 “Attīstības izglītības pasākumu īstenošana Jēkabpils novada pašvaldībā caur komunikāciju” ietvaros, 17. augustā tika organizēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Zarasai rajona pašvaldību, Lietuvā. Brauciena mērķis bija stiprināt Jēkabpils novada pašvaldības, NVO sektora un jauniešu sadarbību ar Zarasai rajona pašvaldību un veicināt pieredzes apmaiņu vides izglītības jautājumos.

Pieredzes apmaiņas braucienā piedalījās 48 Jēkabpils novada iedzīvotāji, tajā skaitā pašvaldības darbinieki, NVO pārstāvji un jaunieši.
Delegāciju no Jēkabpils novada Zarasai administrācijas ēkā laipni sagaidīja un uzņēma Zarasai rajona jaunatnes lietu speciāliste Aksana Vorobjova. Ar svinīgu sveicienu un uzrunu klātesošos pagodināja Zarasai rajona pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Arnoldas Abramavičius.
Delegācijai tika izrādīts viens no zināmākajiem Zarasai pilsētas apskates objektiem – panorāmas rats un promenāde gar Zarasai ezeru.
Kā viens no pirmajiem pieturas punktiem bija “Šlyninkos water mill” – 300 gadus vecas ūdensdzirnavas, kas vēl joprojām turpina savu darbību. Ūdensdzirnavās katram bija iespēja nogaršot tradicionālo ēdienu un iepazīt vietējo kultūru un vēsturi.
Brauciens turpinājās uz atkritumu pārstrādes staciju, kurā norisinājās izglītojoša lekcija par atkritumu apsaimniekošanu un pārstrādi.
Pieredzes apmaiņas brauciens noslēdzās nelielā ciematā, Antalieptė, kurā biedrība “Innovation Valley” dalījās savā pieredzē. “Innovation Valley” ir organizācija kurā aktīvi darbojas jaunieši, lai īstenotu savas idejas un no jauna atdzīvinātu jau pamestās ēkas. “ Innovation Valley” dalījās pieredzē ar to, kā viņi uzsākuši savu darbību un kā apsaimnieko un veido vidi sev apkārt.
Vairāk foto no brauciena pieejami šeit: https://failiem.lv/u/cqhest3t
Jurgita Bareika,
projekta vadītāja
Publikācija tapusi sadarbībā ar Eiropas Savienību. Par publikācijas saturu atbildīga vienīgi Jēkabpils novada pašvaldība un tā neatspoguļo Eiropas savienības vai ALDA uzskatus.
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv