Jēkabpils novada pašvaldība paraksta sadarbības līgumu

sadarbJēkabpils novada pašvaldība saņēma uzaicinājumu no Zarasai rajona pašvaldības Lietuvā piedalīties Zarasai pilsētas 511 gadadienas svētkos šī gada 12. augustā, kuru ietvaros tika plānots parakstīt sadarbības līgumu starp pašvaldībām. Jēkabpils novada pašvaldību vizītē pārstāvēja domes priekšsēdētājs Aivars Vanags, izpilddirektors Jānis Subatiņš un jaunatnes lietu speciāliste Jurgita Bareika.

Sadarbības līgums starp pašvaldībām tika parakstīts svinīgas sēdēs laikā, kuras ietvaros Zarasai rajona pašvaldība noslēdza arī otru sadarbības līgumu ar Francijas pašvaldību Ballan-Mire. Sēdē piedalījās arī Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis. Vēstnieks pauda gandarījumu un pateicību Zarasu pilsētai par veiksmīgo pārrobežu sadarbību ar Latviju, īpaši atzīmējot sadarbību ar Daugavpili, Krāslavu un Jēkabpils novadu.

Pēcpusdienā delegācija tika aicināta piedalīties Zarasai pilsētas 511.gadadienas svinībās, kā arī apskatīt Zarasai pilsētu.  Svinību laikā, tika atklāta plenēra “Zarasai – ezeru krasts” izstāde. Tajā piedalījās arī Latvijas mākslinieki – Aivis Pizelis, Ilze Griezāne un Vija Stupāne.

Noslēgtais sadarbības līgums starp pašvaldībām paredz ilgtermiņa sadarbību ekonomikas, izglītības, sociālās, kultūras, veselības un vides aizsardzības jomās, sportā, tūrismā un citās nozarēs ar mērķi piesaistīt investīcijas un īstenot kopīgus starptautiskus projektus.

Turpinot uzsākto sadarbību projektu jomā, tika plānota Jēkabpils novada pašvaldības delegācijas: administrācijas, NVO sektora pārstāvju un jauniešu pieredzes apmaiņas brauciens uz Zarasai rajona pašvaldību ar mērķi stiprināt sadarbību un veicināt pieredzes apmaiņu vides  izglītības jautājumos.

Jaunatnes lietu speciāliste Jurgita Bareika

Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv