Jēkabpils novada aktīvā senioru diena Ābeļos

Jēkabpils novada iedzīvotāji pulcējās “Senioru aktīvās dienas” pasākumā, kas norisinājās Ābeļu pagasta tautas namā 12.jūlijā. Šogad senioru dienu papildināja projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” organizētā lekcija par veselīga uztura paradumiem senioriem, kā arī senioru dienas dalībniekiem bija iespējams pārbaudīt savu veselību, veicot paškontroles testus, lai noskaidrotu holesterīna, hemoglobīna, glikozes līmeni, kā arī savu asinsspiedienu. Paši seniori teic – ņemot vērā mazās pensijas, ir jāpriecājas par ikvienu aktivitāti, kas tiek piedāvāta bez maksas, sevišķi, ja tās ir veselības pārbaudes. Apmeklētāji varēja ne vien uzzināt testu rezultātus, bet arī saņemt medicīnas speciālistes Ivetas Vilcānes konsultācijas. Tāpat bija iespēja uzzināt vairāk par veselīga uztura pamatprincipiem un uztura piramīdu, uztura ietekmi uz veselību, aptaukošanas faktoriem un iespējamiem riskiem, nepietiekamu uzturu un tā sekām kā arī ar vecumu saistītajām izmaiņām cilvēka organismā un uztura nozīmi uztura speciālistes Svetlanas Aleksejevas vadītā lekcijā. Interese par šīm aktivitātēm bija liela – lekcijā un veselības pārbaudēs piedalījās vairāk nekā 60 cilvēku no mūsu novada, kā arī viesi no citām pilsētām.

Pasākuma aktīvajā daļā senioriem bija iespēja iepazīt dažādas sporta aktivitātes ārpus telpām, kā arī sadarbībā ar biedrības „Ābeļzieds” meitenēm iemācīties pareizi nūjot. Vispirms – iesildīšanās un kārtīga vingrošanas nodarbība, bet pēc tam jau sākās nūjošanas praktiskie mēģinājumi. Speciālisti uzsver, ka ir svarīgi apgūt nūjošanas tehniku īpaši apmācītu instruktoru vadībā, jo tikai tad iespējams no šī sporta veida gūt vislielāko labumu. Nūjošana nodarbina apmēram 90 procentus cilvēka muskuļu, turklāt tā ir daudz efektīvāka par intensīvu iešanu bez nūjām. Šī fiziskā aktivitāte ne tikai izkustina saspringušos plecus un sprandu, bet arī veicina sirds un asinsrites sistēmas darbību, kā arī palīdz pret stresu. Nūjošanas priekšrocība ir tā, ka to iespējams darīt jebkurā gadalaikā un jebkurā vecumā. Vēl jāpiebilst, ka pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados nūjošana sāka attīstīties kā patstāvīgs sporta veids, un kopš tā laika strauji augusi šīs nodarbes popularitāte.

Pēc kārtīgas vingrošanas un Ābeļu tautas nama saimnieču gardās zupas dalībnieki tika aicināti Anitas Gavares vadītajā izklaides daļā, kur ne vien tika izspēlētas dažādas viktorīnas, bet arī senioru dienas dalībnieki viens otram labus vārdus vēlot kopīgi uzdziedāja. Paldies novada kultūras darbiniekiem par aktīvu dalību senioru komandu organizēšanā, kā arī Ābeļu tautas nama kolektīvam un biedrībai „Ābeļzieds”. Visi interesenti, kas vēlas apgūt nūjošanas iemaņas tiek laipni aicināti Ābeļu tautas nama parka teritorijā, kur katru pirmdienu plkst.11.00, ja ir piemēroti laikapstākļi, tiek organizētas nūjošanas nodarbības. Kā arī 26. augustā, Jēkabpils novada svētku ietvaros, Zasas parka teritorijā tiks organizēts nūjošanas festivāls.

Projekta vadītāja

Baiba Čākure

Autores foto

Vidusdaugavas TV video
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv