Jēkabpils apkārtnē palielinās interese par zirgu jāšanas sportu

Vidusdaugavas TV video

Jēkabpils novada Ābeļu pagasta “Luģeniekos” norisinājušās ikgadējās zirgu jāšanas sporta sacensības “Ūsiņa kauss”, ko jau ceturto gadu organizēja biedrība “Ūsiņš”. Sacensības sākās ar vadības maršrutu, kurā savas spējas demonstrēja jaunie jātnieki. Biedrības “Ūsiņš” vadītāja, sacensību organizatore Ieva Jase skaidro, ka pēdējā laikā strauji pieaug zirgu jāšanas sporta popularitāte. Šim sporta veidam pievēršas arvien vairāk jauniešu. Par to varēja pārliecināties arī šajās sacensībās, kuras daudziem dalībniekiem bija vienas no pirmajām. Arī jēkabpilietei Anastasijai Kovaļenko: “Es jāju pusotru gadu, ir bijis daudz kritienu. Ir vidēja pieredze jāšanā ar jaunzirgiem. Man patīk aktīvi zirgi, ar kuriem vajag arī pacīnīties. Šīs man ir otrās sacensības. Nedaudz ir uztraukums, bet pirmajā reizē bija pavisam traki, tagad jau mierīgāk.”

Anastasija sacensībās startē ar sešus gadus veco Matriku. “Viņš vēl skaitās jaunzirgs, tādēļ treniņos mums bieži sanāk kritieni un citi piedzīvojumi. Mēs abi mācāmies,” stāsta Anastasija.

Arī Dunavas pagasta iedzīvotājai Rēzijai Ērglei šīs ir otrās sacensības. Viņa ar jāšanas sportu aizraujas vairāk nekā gadu: “Zirdziņu sauc Dendija, viņai ir 15 gadi, viņai ir pietiekami liela pieredze sacensībās. Saderība mums ir, viņa ir mīļa.”

Bez labas sapratnes nekas nesanāks – to uzsver arī citi jaunie jātnieki, kuri izvēlējušies sporta veidu tieši tādēļ, ka mīl šos majestātiskos dzīvniekus. “Šis sports ir oriģināls, tā nav bumbas spārdīšana,” saka sacensību dalībniece Loreta Dišlere. “Tev visa nedēļa var būt slikta, bet tad tu uzkāp uz zirga un ir gandarījums, ka tu paveic kaut ko ar zirgu un pārvari šķēršļus, kam viņš negrib iet pāri.”

Sacensībās “Ūsiņa kauss” iespēja sevi pierādīt bija gan jaunajiem, gan jau pieredzējušiem jātniekiem, kuri veica maršrutus ar šķēršļu augstumu – 80, 100 un 110 centimetri. Sacensību organizatore Ieva Jase stāsta, ka interese par pasākumu ar katru gadu aug. Šogad sacensībās piedalījās aptuveni 50 dalībnieki. Palūkoties, kā veicas zirgiem un jātniekiem, ik gadu ierodas arī daudzi skatītāji. Ņemot vērā, ka visinteresantākie ir maršruti ar lielāku šķēršļu augstumu, Ieva Jase plāno nākamgad mainīt sacensību norisi, jauno jātnieku vadības maršrutu pārceļot uz pasākuma beigām. Nākamgad “Ūsiņa kauss” norisināsies jau 5.reizi.

Sandra Paegļkalne

Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv