Ābeļu pagasta bibliotēkā skatāma Ilonas Švābes fotoizstāde „Palaid sapni”

Visu vasaru Ābeļu pagasta bibliotēkā skatāma Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītājas Ilonas Švābes fotoizstāde „Palaid sapni”. 22.jūnijā visiem interesentiem bija iespēja Ābeļu pagasta bibliotēkā tikties ar darbu autori.

Ilona Švābe pastāstīja, ka fotografē jau no bērnības. Bērnībā viņai šī nodarbe šķitusi pat mazliet mistiska. Viņa līdusi zem segas, lai pārtītu filmiņu, tad fiksāža un tā īpatnējā smarža. Tagad – digitālajā laikmetā – Ilonas kundzei fotografēšana ir sava veida relaksācija. Kā saka Ilonas kundze, viņa pasauli skata caur fotoaparātu. Viņai vislabāk patīk fotografēt ziedus, protams, arī citus dabas skatus. Kā saka fotogrāfe, galvenais ir ieraudzīt. Mēs bieži paejam garām skaistām lietām. Ilonas kundzei patīk arī fotografēt bērnus, taču to ir grūti izdarīt, jo viņi ir pārāk kustīgi. Pēdējo triju gadu laikā ir safotografētas 6000 bildes. Foto mākslu Ilona Švābe īpaši nekur nav mācījusies, tikai šogad bijusi izdevība papildināt savas pašmācībā apgūtās zināšanas Mētras Štelmaheres rīkotajos kursos. Ilonas kundzes darbu izstāde ceļo pa tuvākām un tālākām bibliotēkām. Pirms 3 gadiem bijusi viņas darbu izstāde arī Madonā. Ilonai Švābei ir viena bilde, kur redzama Ābeļu pamatskolas bērzu aleja. Šī fotogrāfija ir arī tikusi „Latgales lielajā grāmatā”. Fotografēšana ļauj Ilonas kundzei atpūsties no ikdienas steigas un rūpēm. Viņa aicina arī citus saskatīt skaisto un to fiksēt fotoattēlos.
Anita Žigure

Inetas Survillo foto
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv