Jēkabpils novadā vērtē sakoptākās saimniecības, iestādes un uzņēmumus

Vidusdaugavas TV video

Jēkabpils novada pagastu sakoptības skate ir ikgadējs pasākums, kura laikā tiek vērtēti katra pagasta sakoptākie objekti. Vērtēšana notiek vairākās kategorijās: sakoptākie ciemati, viensētas, individuālās ēkas, iestādes, parki, kā arī labākie uzņēmējdarbības piemēri un tūrisma vai vides apskates objekti. Atsevišķu nomināciju piešķir biedrība “Sēļu pūrs” “Sēliskākajai sētai”. Šogad konkursa vērtēšanas komisijā darbojas vairāki jaunievēlētie Jēkabpils novada domes deputāti, kā arī pagastu pārvalžu vadītāji, domes sabiedrisko attiecību speciālists, lauksaimniecības konsultants un izpilddirektors. Šonedēļ notiek objektu izvērtēšana dabā.

Atšķirībā no citiem konkursiem, šajā pretendenti nepiesakās paši, tos izvēlas pagastu pārvalžu vadītāji. Viena no mājām, kas konkursā tikusi ievērota ne pirmo gadu, ir “Vītoliņi”, kas atrodas Kalna pagasta Dubultu ciemā. Mājas saimniece Līga Vītola stāsta, ka šī ir kā miera saliņa, kur atgriezties pēc grūtas un nogurdinošas darba dienas: „Vēl bez manis šeit saimnieko vīrs un meita, bet reizēm atbrauc dēls, kurš studē Rīgā.”

Piemājas dīķis ar strūklaku, nojume, ziedu kompozīcijas – tie ir ģimenes sapņi, kas nav tikuši īstenoti iepriekšējās mājās, bet tagad tiek pamazām piepildīti “Vītoliņos”, kur ģimene dzīvo jau 20 gadus. „Katru gadu kaut ko jaunu īstenojam un domājam, lai pašiem būtu patīkami iznākt pagalmā atpūsties un relaksēties pēc darba. Galvenais, lai pašiem patīk, tad arī apkārtējiem prieks baudīt mūsu iekopto dārzu,” saka Līga.

Sakoptības skates vērtēšanas komisija apmeklē arī uzņēmumus un iestādes, piemēram, šodien komisija viesojās uzņēmumā SIA “Alko”, kā arī Kalna pagasta kultūras namā. Jēkabpils novada lauku attīstības konsultante Ina Sēle konkursa organizēšanā piedalās jau vairākus gadus, tādēļ var izteikt secinājumus par to, kā attīstās novada pagasti: “Ir cilvēki, kas regulāri kopj savus īpašumus un kuriem tiešām ir skaistas sētas un mājas, bet viņi saka: “Tas ir manam priekam, citu acīm tas nav jāredz”. Lai kā mēģinām viņus pierunāt, viņi savās mājās neielaiž iekšā. Bet ir arī atsaucīgi cilvēki. Ja viņš patiešām ieguldījis darbu un līdzekļus, ja visi radi un draugi, kas ienāk šajās mājās, par redzēto jūsmo, kāpēc ar to neiepazīstināt un neiepriecināt arī pārējos? Šogad mums braucieni ir trīs dienu garumā, un ir patīkami skatīties. Vēl ilgi ir ļoti jauka pēcgarša.”

Šodien komisija apmeklēja objektus Kalna pagastā, Leimaņu pagastā un Zasas pagastā, savukārt rīt žūrija viesosies Dunavas un Rubenes pagastā. Skates uzvarētāju apbalvošana notiks Jēkabpils novada svētkos, kas šogad plānoti augusta beigās Zasas pagastā.

Sandra Paegļkalne

Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv