Ābeļos norisinās “Senioru aktīvā diena”

Vidusdaugavas TV video

Jēkabpils novada iedzīvotāji pulcējās “Senioru aktīvās dienas” pasākumā, kas norisinājās Ābeļu tautas namā. Šeit ikvienam interesentam bija iespēja bez maksas pārbaudīt savu veselību, veicot testus, lai noskaidrotu holesterīna, hemoglobīna un glikozes līmeni. Paši seniori teic – ņemot vērā mazās pensijas, ir jāpriecājas par ikvienu aktivitāti, kas tiek piedāvāta bez maksas, sevišķi, ja tās ir veselības pārbaudes. Apmeklētāji varēja ne vien uzzināt testu rezultātus, bet arī saņemt medicīnas speciālistes Ivetas Smiltānes konsultācijas. Tāpat bija iespēja uzzināt vairāk par veselīgu un pareizu ēšanu uztura speciālistes Svetlanas Aleksejevas vadītā lekcijā. Interese par šīm aktivitātēm bija liela – lekcijā un veselības pārbaudēs piedalījās vairāk nekā 60 cilvēku.

Savukārt pasākuma otrajā daļā seniori varēja izkustēties. Biedrības “Ābeļzieds” pārstāves iepazīstināja klātesošos ar nūjošanas pamatiem. Vispirms – iesildīšanās un kārtīga vingrošanas nodarbība, bet pēc tam jau sākās nūjošanas praktiskie mēģinājumi. Speciālisti uzsver, ka ir svarīgi apgūt nūjošanas tehniku īpaši apmācītu instruktoru vadībā, jo tikai tad iespējams no šī sporta veida gūt vislielāko labumu. Nūjošana nodarbina apmēram 90 procentus cilvēka muskuļu, turklāt tā ir daudz efektīvāka par intensīvu iešanu bez nūjām. Šī fiziskā aktivitāte ne tikai izkustina saspringušos plecus un sprandu, bet arī veicina sirds un asinsrites sistēmas darbību, kā arī palīdz pret stresu. Nūjošanas priekšrocība ir tā, ka to iespējams darīt jebkurā gadalaikā un jebkurā vecumā. Vēl jāpiebilst, ka pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados nūjošana sāka attīstīties kā patstāvīgs sporta veids, un kopš tā laika strauji augusi šīs nodarbes popularitāte. Šobrīd nūjotāju skaits pasaulē jau pārsniedz septiņus miljonus. Arī pasākumā Ābeļos interese par nūjošanu bija liela – nodarbībā piedalījās vairāk nekā 30 cilvēku.

“Senioru aktīvā diena” ir ikgadējs pasākums novadā, kas parasti tiek finansēts no pašvaldības budžeta, bet šogad vairākas aktivitātes – veselības pārbaudes un uztura lekcija – bija daļa no veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošanas projekta, ko finansē valsts un Eiropas Sociālais fonds. Dažādi pasākumi šajā projektā tiks organizēti vēl turpmākos trīs gadus.

 Sandra Paegļkalne

Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv