Vasaras saulgrieži novados

 
Gatavojoties Latvijas 100-gades Jāņu svinēšanai un Starptautiskajam folkloras festivālam BALTICA, šogad Latvijā četros novados 21. jūnijā vienlaicīgi notika pasākumi – Vasaras Saulgrieži Latvijas novados, kurus rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs, sadarbībā ar novadu kultūras koordinatoriem un kultūras nozares speciālistiem.

Folkloras kopa “Kāre” piedalījās Vasaras saulgriežos Ventspils novada Jūrkalnes ugunspļavā. Saulgriežu pasākumā notika dažādas saulgriežu izdarības, tradīcijas, rituāli – burvestības un rotaļas, vainagu pīšana un rotāšanās, stāsti par sava novada tautastērpiem, Jāņu ēdieni.
“Kāre” ar savu sēlisko dialektu un novada raksturīgajām dziesmām un rotaļām piedalījās programmā “Burvestības un rotaļas” pie jūras, stāvkrastā, kur visus dalībniekus sagaidīja un uzņēma folkloras kopas “Vēlava” un “Kāndla”.
Vakarā notika folkloras kopu koncerts, ugunskura aizdegšana, saules pavadīšana un ugunsrata laišana jūrā, Jāņu pūdeles aizdegšana, ugunsdzirnavu griešana Vēju sētā.
Etnomūziķe, koklētāja un dziedātāja Biruta Ozoliņa kopā ar mūziķi Magnusu Bauģi piedāvāja programmu, kas sakņota latviešu muzikālajās tradīcijās, mūzikas projekts “Vējturi” sniedza savu pirmatskaņojumu šajā saulgriežu vakarā.
Kopā ar Kurzemes folkloras kopām līgojām mēs no Sēlijas, kā arī folkloras kopas no Zemgales un Vidzemes.
Šie dabas svētki ir laiks, kad smelties mūsu senču zināšanas, izjust savu piederību dabai, kā arī gūt spēkus un enerģiju visai vasarai un gadam.
Inta Tomāne, Rubenes kultūras nama vadītāja

Autores foto
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv