Lekcijas par uzturu Jēkabpils novadā

15. un 19. maijā projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros Jēkabpils novada Rubenes, Ābeļu un Zasas pagastu skolās un pirmsskolās norisinājās 7 lekcijas par „Veselīga uztura pamatprincipiem”. Lekcijas vadīja uztura speciāliste Svetlana Aleksejeva un pasākumos kopumā piedalījās vairāk kā 140 dalībnieki, iesaistītā mērķu grupa bija pirmsskolas vecuma bērni un viņu vecāki, skolēni kā arī jaunie un topošie vecāki.

Uztura speciāliste skaidro: „Cilvēkam jau bērnībā izveidojas uztura paradumi, kas ietekmē bērna veselību turpmākajā dzīvē. Lekciju laikā es novēroju, kā bērniem ir liela interese – viņi ļoti uzmanīgi klausās, uzdod jautājumus, dalās ar savu pieredzi. Tāpēc, tieši šajā vecuma posmā es iesaku sākt bērnu izglītošanu par veselīga uztura pamata principiem. Pirmsskolas, kā arī sākumskolas vecuma bērniem patīk zīmēt un spēlēties ar rotaļlietām. Tāpēc savās lekcijās izmantoju šos paņēmienus, lai bērniem būtu interesantāk un vieglāk uztvert informāciju par veselīgu uzturu. Bērni labprāt iesaistās sava veselīgā uztura šķīvja zīmēšanas procesā  – katrs zīmē to, kas viņam garšo vislabāk, bet ievērojot veselīguma principu. Zīmēšanas procesā parasti atklājās, kā bērniem ļoti garšo dārzeņi un augļi, bet uzturā tos nelieto pietiekami bieži. Toties pusaudžiem patīk visu pārbaudīt. Nepietiek ar sauso apgalvojumu, kā, piemēram, saldinātie gāzētie dzērieni satur daudz cukura. Tāpēc lekcijas laikā pusaudžiem ir iespēja izvēlēties dažādus dzērienu paraugus, sameklēt informāciju par cukura saturu un, lai īsti izprastu “cik tas tiešām ir daudz”, nosvērt cukuru uz virtuves svariem. Parasti eksperimenta rezultāts pārsteidz jauniešus un liek aizdomāties par turpmāko šo dzērienu lietošanu”.

Prieks, ka Jēkabpils novada iedzīvotāji iesaistās veselības veicināšanas projektā! Nākamais projekta pasākums – lekcijas par uzturu tiek plānota „Senioru aktīvās dienas” ietvaros Ābeļu tautas namā 12.jūlijā plkst.12.00, šajā lekcijā uztura speciāliste runās par: veselīga uztura pamatprincipiem un uztura piramīdu, uztura ietekmi uz veselību, aptaukošanas faktoriem un iespējamiem riskiem, nepietiekamu uzturu un tā sekām kā arī ar vecumu saistītajām izmaiņām cilvēka organismā un uztura nozīmi. Pasākumā būs iespējams bez maksas veikt glikozes, hemoglobīna un holesterīna testus, kā arī par iegūtajiem rezultātiem konsultēs medicīnas speciālists.

Projekta vadītāja

Baiba Čākure

K.Sēļa foto

Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv