Labdarības akcija no Minhenes lidostas

Humānās palīdzības pārstāvji no Minhenes lidostas Vācijā – Svens Cāns (Sven Zahn), Tomass Bīlers (Thomas Bihler) un Johans Gocs (Johann Götz)

Humānas palīdzības izkraušana Zasas pagastā.

Maija sākumā mūsu novada cilvēkiem tika piegādāts labdarības kravas sūtījums, ko noorganizēja mums labi zināmais Zasas dzirnavu īpašnieks un Diseldorfas lidostas menedžeris Hardijs Kortmana kungs ar Minhenes lidostas humānās palīdzības biedrības vadītāju Tomasu Bīlera kungu. Atsūtītā krava tika izkrauta un sadalīta katram pagastam, izdalīšanai iedzīvotājiem un iestādēm. Starp biedrības sarūpētajām lietām bija 3 ledusskapji, televizori, ultrasonogrāfijas aparāts, mājsaimniecības un sadzīves lietas, trauki, matrači, gultas veļa, rotaļlietas, mēbeles, elektropreces, tehniskie palīglīdzekļi (spieķi, ratiņkrēsli) un, protams, apģērbs un apavi.

Piecos pagastos humānā palīdzība tika izdalīta jau maija sākumā, bet, sakarā ar to, ka 3 pārstāvji, kuri koordinēja visu mantu un lietu ziedošanu un piegādi, vēlējas atbraukt un piedalīties izdales procesā iedzīvotājiem klātienē, Rubeņu un Dunavas iedzīvotajiem nācās pagaidīt līdz 27. maijam.

26. maija pēcpusdienā Jēkabpilī ieradās humānās palīdzības pārstāvji no Minhenes lidostas Vācijā – Tomass Bīlers (Thomas Bihler), Svens Cāns (Sven Zahn) un Johans Gocs (Johann Götz). Daudziem jau zināmos ciemiņus sagaidīja Jēkabpils novada pašvaldības vadītājs Edvīns Meņķis, sociālā dienesta vadītāja Larisa Zeltiņa , un, kā allaž, laipnā un izpalīdzīgā tulkotāja (mūsu “dimantiņš”, kā viņu sauc vācieši) Silvija Raģeles kundze.

Ultrasonogrāfijas aparāts Dr.B.Bērziņas kabinētā Mežgalē.

27. maijā, no rīta, novada ciemiņi bija gatavi braukt, lai piedalītos humānās palīdzības izdalē Rubeņu un Dunavas pagastā. Mūsu ceļš sākās ar Sociālā aprūpes nama ‘’Mežvijas’’ apskati, kur tagad atrodas jauns televizors no šīs reizes sūtījuma. Viesi no Vācijas apskatīja iemītnieku vajadzībām izremontētās dzīvojamās istabas, telpas atpūtai, kā arī labierīcību telpas pirmajā stāvā.

Arī ieejot ārstes B.Bērziņas kabinetā, ciemiņi pārliecinājās, ka viņu dāvātais ultrasonogrāfijas aparāts jau stāv tam piemērotā vietā, un, pēc ārsta vārdiem, tas jau ir ticis izmantots un darbojas.

Tālāk ceļš veda uz Rubenes pagastu. Tur dzīvo daudzbērnu ģimene, kurai Minhenes lidostas labdarības biedrība sniedz atbalstu kopš 2014. gada rudens.

Ciemos pie daudzbērnu ģimenes Rubenes pagastā.

Ciemos pie daudzbērnu ģimenes Rubenes pagastā.

Arī šoreiz neiztika bez dāvanām ģimenei. Pēc ģimenes apciemošanas, viesi no Vācijas devās uz Rubeņes pagasta centru, kur mēs parādījām viņu sarūpēto preču izdales procesu, kad iedzīvotāji izvēlējās sev nepieciešamo. Nedaudz vēlāk devāmies uz Dunavas pagastu un pa ceļam apmeklējām Raiņa muzeju Tadenavā. Muzeja vadītāja A.Timofejeva mūs laipni sagaidīja un iepazīstināja ar muzeja tapšanas vēsturi un eksponātiem. Vienā no zālēm bija aplūkojama Jāņa Streiča pasteļu cikla “Kur basām kājām… Latgales ainavas”  izstāde.

Dunavā, pirms humānas palīdzības izdales pagasta iedzīvotajiem, mūsu viesi paciemojās pie daudzbērnu ģimenes.

Diena beidzās ar lieliskām pusdienām, kuras piedāvāja Dunavas pagasta kafejnīca. Viesi no Vācijas palika apmierināti ar redzēto, interesējās, kas trūcīgajiem vajadzīgs vairāk, un, pēc viņu vārdiem, ar lielāko prieku atgriezīsies un sniegs humāno palīdzību arī nākamgad – jūnijā.

Ceram, ka šajās dienās redzētais un pasākumi visiem sagādāja pozitīvas emocijas un Jēkabpils novada iedzīvotāji ir priecīgi par iespēju saņemt papildus sociālo palīdzību.

Paldies visiem cilvēkiem Minhenes lidostā, kuri domājuši un palīdzējuši Jēkabpils novada iedzīvotājiem, un pateicība Tomasam Bīleram, Svenam Cānam, Johanam Gocam un mūsu ilggadējam draugam Francam Ganslmaijeram! Sirsnīgs paldies sociālajiem darbiniekiem par operatīvu un saskaņotu darbību, pagastu pārvaldes vadītājiem par noorganizēto transportu, personām, kuras palīdzēja kravas izkraušanā, novada administrācijai par atbalstu Minhenes lidostas darbinieku uzņemšanā, Skaidrītei Medveckai, kas palīdzēja komunikācijā mūsu vienas dienas ekskursijā un, protams, liels paldies Jēkabpils novada pašvaldības vārdā ir Silvijai Raģelei, kura ar lielu iejūtību un interesi seko līdzi notikumiem, ikreiz ir līdzās un palīdz saziņā ar pārstāvjiem no Minhenes lidostas!

Jēkabpils novada Sociālā dienesta vadītāja Larisa Zeltiņa

Autores un K.Sēļa foto

Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv