Jēkabpils novada skolēniem stāsta par veselīgu uzturu

Vidusdaugavas TV video

Ābeļu pamatskolā šodien viesojās sertificēta uztura speciāliste Svetlana Aleksejeva, kura stāstīja bērniem par ēšanas paradumiem un to, kā tos mainīt.

“Cilvēkam jau bērnībā izveidojas veselīga uztura paradumi, kas ietekmē bērna veselību turpmākajā dzīvē, tāpēc tieši šajā vecumā ir ļoti svarīgi iemācīt, kā izvēlēties veselīgākus produktus, kas varētu dot papildu vitamīnus un minerālvielas,” skaidro Svetlana. “Bērni cenšas, viņi ļoti uzmanīgi klausās. Ceru, ka tā viņiem būs laba pieredze un ka viņi tiešām pievērsīs uzmanību tiem produktiem, par kuriem mēs šodien runājām.”

Lekcijas laikā uztura speciāliste skaidroja bērniem par veselīga uztura piramīdu, par to, cik daudz ūdens dienā jāizdzer un cik daudz cukura ieteicams lietot, kā arī stāstīja par uzturvielām. To, kādas uzturvielas satur konkrēti produkti un kurā uztura piramīdas grupā tie ietilpst, speciāliste mācīja, iesaistot bērnus praktiskā aktivitātē. Savukārt, zīmējot veselīgā uztura šķīvi, bērni apguva, kādus produktus un cik lielā daudzumā vēlams iekļaut savās ēdienreizēs.

“Es mācu viņiem skatīties porcijas lielumu uz rociņas, vēl viens paņēmiens ir spēles, kurās vajag sadalīt produktus pa grupām – olbaltumvielu produkti, ogļhidrātu produkti un tauki,” stāsta speciāliste, uzsverot, ka ir svarīgi izdomāt praktiskas un radošas aktivitātes, lai bērniem informācijas apguve būtu interesantāka.

Šādas uztura mācības šonedēļ norisinājās trīs Jēkabpils novada skolās – Rubeņos, Ābeļos un Zasā. Kopumā notika septiņas lekcijas gan skolēniem, gan viņu vecākiem, un tās bija viena no aktivitātēm Jēkabpils novada pašvaldības īstenotā projektā par veselības veicināšanu un slimību profilaksi.

Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošanas projektu pašvaldība īstenos vēl turpmākos trīs gadus, un tā laikā iedzīvotājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes. Projektu finansē valsts un Eiropas Sociālais fonds, un tā kopējās izmaksas ir 61,3 tūkstoši eiro.

Sandra Paegļkalne

Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv