Novada amatnieki pavasara gadatirgos

Sākoties pavasara sezonai, sarosījušies arī Jēkabpils novada amatnieki. Lai gan biedrības ,,Ūdenszīmes’’ dalībnieki regulāri dodas uz tuvākiem un tālākiem tirdziņiem un pasākumiem, ar kopēju novada stendu aprīļa vidū paviesojāmies Gulbenes Lieldienu tirgū, bet aprīļa beigās – pirmajā RADU tirgū Jaunjelgavā. Gadatirgus apmeklētāji varēja iegādāties ,,Ūdenszīmju’’ stikla un koka izstrādājumus, Gundara Velvika pinumus, kā arī Baibas Čākures sapņu ķērājus un laimes pakavus. Protams, interese bija arī par Sēlijas un Jēkabpils novada informatīvajiem bukletiem, arī ,,Ūdenszīmju’’ šī gada pasākumu plānu.

Marta beigās Aknīstē notika jau otrā ,,Sēlijas kvalitātes zīmei’’ iesniegto darbu vērtēšana, kurā vairums bija Jēkabpils novada amatnieku veikums. Ar plašu darbu klāstu izstādījās biedrība ,,Pavadiņa’’: gan ar gleznām, gan jostām, valnīšiem, tautiskiem adījumiem, gan īpatnējām šallēm, Sanita Krasovska – ar tamborētām rotaļlietām, biedrība ,,Dzīves prasme’’ piedāvāja krustdūrienā izšūtas rokassprādzes, Madara Pavāre – dažādas piespraudes, arī ar novada ģērboni, Gundars Velviks – dažādu izmēru pītus groziņus un sienas dekorus, Inga Jumīte – adījumus un krāšņas vilnas sedziņas bērniem, Jānis Spēks – rotaslietas ar koka elementiem. Sēlijas kvalitātes zīmi saņēmušie darbi turpmāk būs nopērkami Rubeņu veikala stendā un arī apkārtējos novados, bet pārējiem darbiem jāveic komisijas ieteiktie uzlabojumi vai izmaiņas.
Ina Sēle, novada lauku attīstības konsultante

Autores foto
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv