Aizvadīta lekcija par onkoloģiju pieaugušajiem

24. aprīlī projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros Jēkabpils novada Ābeļu pagasta tautas namā norisinājās lekcija par „Onkoloģijas profilaksi”. Lekciju vadīja Jēkabpils reģionālās slimnīcas ārsts – onkologs ķīmijterapeits Grigorijs Plakhins. Ārsts skaidroja kas ir onkoloģiskās saslimšanas, ka audzējs vēl nenozīmē ka pacienta diagnoze ir vēzis. Lekcijā uzzinājām par valsts skrīninga programmu, kā arī ārsts izskaidroja kādas ir pieejamās pārbaudes atsevišķi sievietēm un vīriešiem, skaidroja ko darīt saņemot rezultātus.

Onkologs stāstīja, cik ļoti svarīgs ir cilvēka psihoemocionālais stāvoklis un stipra imūnsistēma, lai saglabātu dzīves kvalitāti, kā arī pie dažādām saslimšanām. Uzzinājām par pieejamām onkoloģisko saslimšanu ārstēšanas metodēm un profilaksi – ko darīt, lai nesaslimtu. Pēc lekcijas apmeklētāji varēja bez maksas uzzināt savus holesterīna, hemoglobīna un cukura rādītājus, kā arī saņemt konsultāciju no mediķa par turpmāko rīcību.

Nākamais projekta pasākums lekcijas par uzturu tiek plānotas jau 15. un 19.maijā Ābeļu, Rubeņu un Zasas pagastos. Šogad projekta ietvaros tiek plānota vēl viena lekcija par onkoloģiju, kas norisināsies Dunavas kultūras namā, Dunavas pagastā oktobrī.
Projekta vadītāja B.Čākure

Autores foto
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv