Ābeļu pamatskolā norisinājās lekcija par atkarībām un to izraisošajām vielām

28. aprīlī projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros Jēkabpils novada Ābeļu pamatskolā skolnieki piedalījās lekcijā par smēķēšanas, alkohola un atkarību izraisošo vielu negatīvo ietekmi ko vadīja „Straupes narkoloģiskās slimnīcas” pusaudžu rehabilitācijas kolektīva „Saulrīti” speciāliste. Skolēni aktīvi piedalījās diskusijā par dažādām ar atkarībām saistītām tēmām, dalījās ar savu pieredzi, piemēram par datoratkarību, kā arī cik slikti skolēni jūtas, kad kāds no vecākiem intensīvi smēķē. Lektore stāstīja arī par savu ikdienu darbā ar jauniešiem, kā arī par atkarību profilaksi.

16. maijā Zasas pagasta kultūras namā plkst. 14.00 – 15.40 norisināsies lekcija pieaugušajiem “Spēks bezspēcībā” par atkarīgo cilvēku domāšanas veidu un iespējām to mainīt. Lekcija notiek bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās.
Projekta vadītāja B.Čākure

Autores foto

Piekritu – iekritu

28. aprīlī pie mums Ābeļu pamatskolā viesojās lektore no “Straupes narkoloģiskās slimnīcas” pusaudžu rehabilācijas centra “Saulrīti”. Lekcijā stāstīja par atkarību izraisošām vielām. Lekcijas nosaukums bija “Piekritu-Iekritu”. Lektore stāstīja kādas ir sekas lietojot šīs vielas. Protams, no pirmās smēķēšanas reizes nerodas atkarība, bet pēc vairākām atkarība ir sākusies. Lektore dalījās arī ar pašas pieredzi. Skatījāmies arī animācijas filmu ar to pašu nosaukumu “Piekritu-Iekritu”. Filmā rādīja cilvēkus ar dažādam atkarībām un kādēļ viņi tām ir pievērsušies. Cilvēki lieto narkotikas, alkoholu un cigaretes tādēļ, lai stimulētu aktivitāti, noņemtu barjeru sabiedrībā, iegūtu viltus pašpārliecinātību, sekotu pieņemtām tradīcijām, atrastu savu viltus dzīves jēgu un lai noņemtu uztraukumu un spriedzi. Narkotikām cilvēki arī pievēršās, jo ir atstumti un nesaprasti. Tādēļ, ja redzat kādu kurš ir bēdīgs, nesaprasts – aizejiet un parunājiet ar viņu. Palīdzēsim citiem izārstēties no šīm atkarībām.

Undīne Kolkovska 6.klase
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv