Lieldienas Dunavā

16.aprīlī Dunavas KN notika pasākums „Nu atnāca Lieldieniņa ar raibām oliņām”. Vispirms vietējais amatierteātris „Sateka” (vad.S.Krēsliņa) izrādīja komēdiju „Ak, skaistā jaunība” un izspēlētajās ainās aizsāka Lieldienu tēmu, VPDK „Luste” (vad. A.Ozoliņa) izdejoja jautras latviešu tautas dejas.

Lai gan saule mijās ar sniegpārsliņu deju un nemīlīgu vēju, tālākā svētku svinēšana norisinājās gan laukumā pie tradīciju zāles, gan telpās.
Kultūras nama vadītāja A.Ozoliņa bija parūpējusies par dažādām aktivitātēm ikvienam pasākuma dalībniekam. Klātesošie priecājās par izstādē- konkursā izliktajām olām, kas savu skaistumu ieguvušas, krāsojot sīpolu mizās, melleņu u.c. novārījumā, ar dažādiem rakstiem. Vērtētājiem nebija viegli izvēlēties visskaistāko. Svētkos neiztika bez tradicionālās olu ripināšanas un azartiskas kaulēšanās. Bērni veidoja garu rindu, lai tiktu pie apgleznotas sejiņas, citi savukārt krāsoja stilizētās koka olas vai ar krītiņiem zīmēja uz bruģa, ģimenes fotografējās pie izteiksmīgajiem Lieldienu dekoriem- zaķiem.
Pēcpusdiena aizritēja jautri un interesanti, ar spēlēm, atrakcijām un dejām. Sanākušie lustējās kopā ar talantīgajiem jauniešiem no Ilūkstes – mūziķu grupu „Taktsmērs”.
Pasākums bija kupli apmeklēts, īpaši ģimenes ar bērniem. Tas nozīmē, ka šo pavasara skaistāko svētku svinēšanas tradīcijas dzīvos arī nākamajās paaudzēs.
Lieldienas skaisti nosvinētas, lai pietiek enerģijas pavasara darbu cēlienam!
Astra Liopa
Autores foto
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv