Mēs par tīru Latviju!

2016./17. mācību gadā kampaņas “Tīrai Latvijai!” ietvaros “Zaļā josta” izsludināja divus konkursus, kuros izglītības iestāžu audzēkņi varēja vākt makulatūru un izlietotās baterijas, tādejādi samazinot nešķiroto atkritumu apjomu un iesaistot vietējos iedzīvotājus atkritumu šķirošanā.

Rubeņu pamatskolas skolēni aktīvi piedalījās gan makulatūras, gan izlietoto bateriju vākšanā. Šis konkurss vienoja ne tikai audzēkņus, bet arī viņu vecākus, ģimenes locekļus un apkārtnes iedzīvotājus.
Konkursi ir noslēgušies, un rezultāti ir ļoti iepriecinoši. Izlietoto bateriju vākšanas konkursā piedalījās 364 skolas. Rubeņu pamatskola ar savāktajiem 78 kg ir 88. vietā Latvijā.
Makulatūras vākšanā piedalījās 432 skolas, un mūsu skolai ir 14. vieta. Tas ir ļoti labs rezultāts. Savācām 3623 kg, uz vienu skolēnu iznāca 71, 039 kg. Salīdzinājumam 2009.gadā, kad skolā bija 103 skolēni, tika savākti 3187 kg makulatūras.
Skolā 1.vieta makulatūras vākšanā ir 5./6.klasei, 2.vieta 1./2.klasei, 3.vieta 3./4.klasei. Individuāli visvairāk makulatūras savāca Marija Jankovska – 225 kg, Mairis Rubiķis – 211 kg, Rūdolfs Ošāns – 200 kg.
Īpaši jāuzteic Armīns Arnts un viņa ģimene par lielo ieguldījumu šajos konkursos. Abos konkursos Armīns ir 1.vietas ieguvējs skolā. Viņš savāca 20 kg izlietoto bateriju un 444 kg makulatūras.
Ar dalību šajos konkursos mēs piedalāmies vides stāvokļa uzlabošanas praktiskajos pasākumos, veicam dabas resursu taupīšanu un veidojam piederības izjūtu savai dzīves videi, sakoptam un nepiesārņotam Rubenes pagastam.
Paldies visiem , kuri atbalstīja „Zaļās jostas” kampaņu „Tīrai Latvijai!”.
Rubeņu pamatskolas direktore Ināra Kantāne
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv