Norisinājās pirmais projekta pasākums – apmācības veselīga uztura pagatavošanā pieaugušajiem

10. aprīlī, projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros, Jēkabpils novada viesmīlīgajā Rubenes kultūras namā un Dignājas sabiedriskajā centrā norisinājās „Apmācības veselīga uztura pagatavošanā pieaugušajiem”.

Apmācībās dalībnieki uzzināja veselīga uztura pamatprincipus, sāls un cukura pieļaujamās dienas normas, ūdens daudzumu ko dienā jāizdzer, kā arī uztura nozīmi slimību profilaksei. Praktiski mācījāmies kā lasīt informāciju veikalos nopērkamajām produktu etiķetēm, paši gatavojām veselīgu musli, brokastu maizes un mazkaloriju jogurtu iekļaujot ēdienos dažādus garšaugus. Uzzinājām, ka katram pievienotajam garšaugam ir savas veselību uzlabojošās īpašības, un pat dārzeņu un augļu krāsa vēsta par atšķirīgu ietekmi uz organismu. Uztura speciālistes ieteica izmantot pavasara dāvātās iespējas dzert bērzu sulas, kas ir dabīgs enerģijas dzēriens saturot antioksidantus, organiskās skābes, ēteriskās eļļas, vitamīnus un minerālvielas, kā arī lietot nātru lapas uzturā, kas ir bagāts vitamīnu avots. Apmācības vadīja SIA Foodtastic! komanda. Priecē, ka pasākums bija plaši apmeklēts, kā arī pasākumā piedalījās dažādu paaudžu dalībnieki. Nākamais projekta pasākums lekcija par onkoloģijas profilaksi tiek plānots 24.aprīlī plkst.11.00 Ābeļu tautas namā, Ābeļu pagastā.

Projekta vadītāja
Baiba Čākure
Autores foto
Vidusdaugavas TV video
Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv