Gatavojas Latvijas simtgadei

Trešdien, 5. aprīlī, Valsts prezidents, Latvijas valsts simtgades patrons Raimonds Vējonis tikās ar Latvijas valsts simtgades norišu veidotājiem. Rīgas pilī uz svinīgu darba tikšanos bija pulcējušies vairāk nekā 300 simtgades svētku organizatori no visas Latvijas, pārrunājot jau paveiktos priekšdarbus un lielākos 2017. gadā gaidāmos simtgades notikumus.

Kultūras ministre Dace Melbārde izstāstīja par simtgades programmas veidošanu un pateicās ikvienam no vairāk nekā 10 tūkstošiem cilvēku, kuri pielikuši roku tās tapšanā. Viņa norādīja, ka simtgades virsuzdevums ir savienot laikus – pilnvērtīgi izstāstīt valsts veidošanās stāstu, svinēt brīvību un simtgadu jubileju, kā arī veikt investīcijas Latvijas nākotnē. Vēlot ikvienam iesaistītajam stipru gribu un spēku, gatavojot valstij nozīmīgo jubileju, ministre atgādināja Raiņa vārdus „Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba”.

Pasākumā sirsnīgs paldies tika teikts ikvienam, kas iesaistījies simtgades norišu sagatavošanā. Kā akcentēja Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta, simtgades norišu centrā ir cilvēks – vairāk nekā 10 000 cilvēku, kas iesaistījās simtgades sagatavošanas ideju talkās un diskusijās, cilvēki, kas veido simtgades programmu, dāvina Latvijai savas idejas un darbus, kas stiprinājuši Latviju pagātnē un veido tās nākotni.

Ikvienā no Latvijas novadiem norisinās gatavošanās Latvijas valsts simtgadei, vienotā stāstā saaužot vēstījumus, kas stāsta par Latvijas vēsturi cauri gadsimtiem, iesaistot iedzīvotājus svētku sagatavošanā un liekot pamatus stiprākai Latvijai tās nākamajā gadu simtā.

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana notiks 2017.gada 4.maijā, Latvijas otrajā dzimšanas dienā. Gaidāma plaša tautas akcija „Apskauj Latviju”, ap visu Latvijas robežu veidojot simbolisku Latvijas garīguma sardzi un pierobežas novados stādot ozolus. Papildus plaša norišu programma izgaismos vēsturiskā Latgales kongresa nozīmi, Latvijā un pasaulē tiks svinēta Latvijas valsts simtgades biroja pērn aizsāktā tradīcija – Baltā galdauta svētki.

Latvijas valsts simtgades svētku Programmas atklāšanai veltītajā svinīgajā sarīkojumā Rīgas pilī piedalījās Latvijas valsts simtgades pašvaldību koordinatori.

Inta Tomāne

Aknīstes, Jēkabpils, Ilūkstes un Viesītes Latvijas valsts simtgades pašvaldību koordinatori – Kristiana Kalniete, Inta Tomāne, Sandra Stašāne, Raisa Vasiļjeva.

Print Friendly, PDF & Email