Jēkabpils novada jaunieši piedalās “Ģenerāļa kausa” izcīņas I posmā

24. martā, Aknīstes novada, Gārsenes kultūras namā, norisinājās 2017.gada “Ģenerāļa kausa” izcīņas I posms. Šajā posmā piedalījās jauniešu komandas no Aknīstes, Ilūkstes, Viesītes, Salas, Jaunjelgavas, Jēkabpils un Krustpils novada. Katru novadu pārstāvēja viena komanda, četru jauniešu sastāvā, Jēkabpils novadu pārstāvēja Normunds Liepiņš, Kristers Krēsliņš, Toms Jurgevičs, Ēriks Seglērs un Paula Beāte Jansone. Jaunieši sacentās trīs disciplīnās- galda tenisā, novusā un badmintonā. Kopvērtējumā, Jēkabpils novada komanda izcīnīja 3.vietu. Individuālajās sacensībās vislabāk veicās Kristeram Krēsliņam, kurš ieguva II vietu galda tenisā.

Latvijas Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa izcīņa notiek jau trešo gadu. Pasākuma mērķi ir stiprināt valstiski – patriotiskās vērtības un zināšanas par Valsts drošību un aizsardzību, vienlaikus veicinot bērnu un jauniešu (13-25) sportiskās aktivitātes. Tāpat mērķis ir katru gadu noteikt labāko jauniešu komandu un stiprināt sadarbību starp Sēlijas novadu jauniešu.

Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa izcīņas uzdevumi ir veicināt saturīgu, sportiska laika pavadīšanu ar patriotisku, daļēji profesionālu ievirzi. Izglītot jaunatni un viņu vecākus kā sekundāro mērķauditoriju, kā arī sabiedrību kopumā par valsts aizsardzības un drošības jautājumiem.

Posmu norises vieta ir Sēlijas novada pašvaldību un sadarbības novada teritorijas – Aknīste, Ilūkste, Jaunjelgava, Jēkabpils novads, Nereta, Sala, Viesīte un Krustpils. Sacensības norit vairākos posmos laikā no 2016.gada marta – novembrim. Sacensību dalībnieki ir jauniešu (vecumā no 13-25 gadi) komandas, katrā komandā četri dalībnieki, kas pārstāv savu novadu. Vismaz viens komandas dalībnieks ir meitene.

Nākošais Ģenerāļa kausa posms – orientēšanās, norisināsies 28.aprīlī, Jēkabpils novada, Dignājas pagastā.

 Jurgita Bareika,

jaunatnes lietu speciāliste

Print Friendly, PDF & Email
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv