Kaldabruņa ieguvusi starptautisko Local Up Balvu kategorijā “Labākā kultūras iniciatīva”

Download PDF

Lai gan mazās pilsētiņās un ciemos bieži vien tiek realizētas interesantas un vērtīgas iniciatīvas, bieži vien ir diezgan grūti atrast informāciju par tām. Iniciatīva “Local Up Balva” vēlējās darīt zināmus vietējos varoņus, iedrošinot turpināt iesākto darbu, dodot aktīvistiem jaunas prasmes un padarot viņu veikumu redzamu plašākā sabiedrībā. Šo iespēju veiksmīgi izmantoja biedrība “Ūdenszīmes” no Jēkabpils novada Kaldabruņas.

Konkursā varēja piedalīties individuālas personas, neformālas grupas un nevalstiskās organizācijas, kas darbojas Latvijas, Ukrainas vai Polijas ciemos un pilsētās (ne lielākās par 50 000 iedzīvotāju) un kas 2016. gada laikā realizēja projektus vai pasākumus, kas pozitīvi ietekmēja vietējos iedzīvotājus šajā pilsētā vai ciemā. Balvai pieteikties varēja līdz 2017. gada 31. janvārim.

Local Up Balvu varēja saņemt trīs kategorijās: Labākā integrācijas iniciatīva, Labākā kultūras iniciatīva un Labākā sociālā biznesa iniciatīva. Biedrība “Ūdenszīmes”, pārstāvot Kaldabruņu, uzvarēja kategorijā “Labākā kultūras iniciatīva”. Local Up Balvas rīkotāji pateicās biedrībai par lielisko pieteikumu un realizētajiem projektiem „Iezīmē kartē savu ciematu!” un „Latvija sienā, salā un lapās”. Projekti pārsteidza ar savu drosmi, izdomu  un poētiskumu. Kategorijā “Labākā sociālā biznesa iniciatīva” ar projektu “Create your own wonder land” (“Radi pats savu brīnumzemi”) uzvarēja Borodiankas pilsēta no Ukrainas un kategorijā “Labākā integrācijas iniciatīva” ar projektu „100 lietas, vietas, darbi un cilvēki Latvijas jubilejai” – Sigulda.

Balvā biedrība “Ūdenszīmes” varēs iegūt ekspertu vadītu meistarklašu paketi 2017. gada pavasarī, kas tiks rūpīgi pielāgota tieši biedrības vajadzībām, par šādām tēmām: biznesa attīstība, biznesa modeļi un inovācija; dizaina pieeja problēmu risināšanā; mājaslapu veidošana un digitālā klātbūtne; projektu vadīšana un sadarbības partneru piesaistīšana.

Ar biedrības “Ūdenszīmes” paveikto elektroniski vari iepazīties šeit: www.udenszimes.lv/cms/; facebook.com/Udenszimes .

Local Up Balvas mērķis ir padarīt vietējās kopienas spēcīgākas un iedrošināt tās veidot savas vietas nākotni. Fokusēšanās uz attiecībām starp vietējiem iedzīvotājiem un viņu iedrošināšana veidot kvalitatīvu sociālu, kultūras un biznesa vidi ir veids kā attīstīt sociālo aktīvismu.

 

Papildus informācija:

http://localup.eu/lv/

www.facebook.com/localupprize/

 

Informāciju sagatavoja:

K.Sēlis

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv