Zemledus makšķerēšanas sacensības Klaucānu ezerā

4.februārī Jēkabpils novada Klaucānu ezerā norisinājās zemledus makšķerēšanas sacensības. Pasākumu organizēja Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar makšķerēšanas biedrību „Bancāns” tādējādi aizsākot jaunas makšķerēšanas sporta tradīcijas novadā, jo šis tiek plānots tikai pirmais no trim makšķerēšanas sacensību posmiem 2017.gadā.

Pirmais sacensību posms pulcēja 45 dalībniekus. Sacensības norisinājās 6 stundas no plkst.9.00-15.00, laika apstākļi priecēja – temperatūra bija tikai nedaudz zem 0 un nebija ne stipra vēja, ne nokrišņu. Sacensību dalībnieki sākumā izmēģināja savu laimi Klaucānu ezera dziļākajās vietās, tomēr pēc dažām stundām āliņģi tika uzurbti tuvāk krastam.
Šajās sacensībās kopējais makšķernieku loms sastādīja aptuveni 50 kilogramus. Sacensību top-3: 3.vieta – Raimonds Vilnragis (Jēkabpils) ar 2,840 kg lomu, 2.vieta – Sergejs Pavlovs arī Jēkabpilietis 4,320 kg un pirmo vietu izcīnīja Andris Turkins (Madona) ar 6,100 kg lielu lomu. Papildus balvu saņēma arī daiļā dzimuma pārstāve – Ilze Barūkle (Ļaudona) kas 4 dāmu konkurencē bija veiksmīgākā ar 2,590 kg lomu. Balvu par lielāko izvilkto zivi pienācās Kristapam Ādamsonam no Kokneses par 1,330 kg smagu līdaku. Kā arī veicināšanas balvu saņēma Sandijs Vietnieks (Kalna pagasts) par mazāko lomu šajās sacensībās. Pēc apbalvošanas dalībnieki tika cienāti ar zivju zupu. Šīs bija pirmās sacensības, tāpēc daudz mācījāmies organizatoriski ko iekļaut nākamajos posmos. Pēc dalībnieku atsauksmēm iekļausim papildus kategorijas atsevišķi dāmām, kā arī jauniešiem līdz 16.gadu vecumam. Bija patiess prieks redzēt, ka sacensībās piedalās visa ģimene un sacensības norisi vērot bija ieradies krietns pulciņš atbalstītāju.
Pirmās sacensības atbalstītāji, kā arī balvu fondu papildināja: Jēkabpils novada pašvaldība, makšķernieku klubs „Bancāns”, veikals „Huberts”, „Eļļu un smērvielu bode”, „Orlen Oil”„Lūšu krogs”, „Gaļas nams”, „IVS-D” sporta apbalvojumi, „Ekvalat”. Īpašs paldies Klaucāna ezera atpūtas namiņa īpašniekiem par viesmīlību. Tiekamies nākamajos Jēkabpils novada sporta pasākumos!
Ar foto galeriju no pasākuma par iepazīties šeit >>

Jēkabpils novada sporta pasākumu organizatore
Baiba Čākure
Autores foto