“Pilskalnos” aizvadīts Latvijas Nacionālais treniņš skijoringā

Download PDF
28.janvārī Jēkabpils novadā, sporta kompleksā “Pilskalni” norisinājās Latvijas nacionālā treniņa skijoringā 3.posms. Pasākumu organizēja biedrība “MK ZASA” un vadīja biedrība “LATVIJAS SKIJORINGA FEDERĀCIJA”. Treniņā kopā pulcējās 140 dalībnieki, to skaitā četri ārzemju, kuri mērojās spēkiem 15 dažādās klasēs. Katra klase aizvadīja divus braucienus, kas pēc tam tika apkopoti.

Pirmie uz starta līnijas stājās Mazās un Lielās Tautas, Retro Tautas klases un Jauniešu Skijoringa klase. Kopā 26 ekipāžas. Lielās Tautas klasē biedrību “MK ZASA” pārstāvēja trīs ekipāžas, kuras izcīnīja 3.vietu – R. Veļiks/ I. Mucenieks., 8.vietu – U. Želtkovskis/ G. Reliņš un 9. vietu – D. M. Matīss/ K. Štolnieks. Retro Tautas klasē motokluba sportisti N. Butāns un G. Ziemelis palika 8.vietā, bet Jauniešu Skijoringa klasē R. Rāviņa un T. Jurgeviča ekipāža izcīnīja godalgoto 1.vietu.
Tālāk trasē devās Mazā Meistaru un Veterēnu skijoringa klases. Mazā Meistaru klasē sacensību dienā startēja visvairāk dalībnieku, un 19 baucēju konkurencē mūsu sportisti ieņēma 8. vietu – A. Bite/ T. Vanadziņš un 14.vietu – E. Cankalis/ K. Iesalnieks. Bet Veterēnu skijoringa klasē no 8 ekipāžām motokluba Zasa dalībnieku U. Bites un I. Mucenieka ekipāža izcīnīja godpilno 2.vietu.
Kā trešie uz strarta Pilskalnu autotrasē stājās Lielā Meistaru klase, kurā kopā startēja 14 ekipāžas. Biedrību “MK ZASA” pārstāvēja R. Veļiks un I. Mucenieks. Pirmajā braucienā ekipāža palika ceturtā, bet otrajā braucienā ieņēma otro vietu, kopvērtējumā izcīnot godalgoto 3.vietu.
Pasākums norisinājās raiti, un jau pēc divpatsmitiem treniņu varēja sākt MX SKI dalībnieki. Sportisti MX SKI dalījās astoņās klasēs: Kross ar radzēm, Kross bez radzēm, Solo Juniori, Q Open, Q4x4, Q50, Q100, Q Juniori. Klasē “Kross ar radzēm” braucienu veica 14 sportisti, bet klasē “Kross bez radzēm” – 18, no kuriem motokluba ZASA dalībnieki ierindojās 8. vietā – A.Bite, 11.vietā – J. Levinskis un 12.vietā – E. Cankalis. Solo Juniori, Q Open, Q4x4, Q50, Q100, Q Juniori klasēs kopā piedalījās 41 dalībnieks.
Biedrība “MK ZASA” vēlas teikt lielu paldies dalībniekiem un skatītājiem, kas mēroja tuvāku un tālāku ceļu, lai piedalītos pasākumā. Atzinīgi novērtējam sporta kompleksra “Pilskalni” autokrosa trasi, kas bija sagatavota ļoti labā kvalitātē. Pateicamies Jēkabpils novada domei un tās darbiniekiem par atbalstu un atsaucību pasākuma organizēšanā.
Latvijas nacionālā treniņa skijoringā 3.posma rezultātus detalizētāk varat redzēt Latvijas Skijoringa federācijas mājas lapā – www.skijo.lv/rezultati/ .