Ko šogad piedāvā Jēkabpils novada pašvaldības “Sēlijas prasmju muzejs”?

Muzeju_dienas_pasakums__quot_A_1
Jēkabpils novada pašvaldības “Sēlijas prasmju muzejs” piedāvā:
Apskatīt ekspozīciju “Sēļu zemnieks agrāk un tagad”, iepazīt Sēlijas laukiem 19. gs. beigām un 20. gs. sākumam raksturīgos amatniecības darba rīkus, sadzīves priekšmetus, rokdarbus, apbalvojumus un dokumentus, vecās naudas zīmes, Jēkabpils novada seno tautastērpu elementus.

Ekspozīcijā “Novada slavenības” var iepazīt literāro dižgaru Raiņa, J. Akuratera un brāļu Jāņa un Aleksandra Grīnu fotogrāfijas un materiālus par viņu dzīvi un literāro darbību.
Izstādes:
“Izrakstīju stipru jostu,/Apjoz’ savu tēvu zemi”– Novadam raksturīgas tautiskās jostas (audēja V. Flandere, austas no senu jostu paraugiem).
Jēkabpils Mākslas skolas Zasas vidusskolas filiāles audzēkņu darbu izstāde “Kaste? Es te!” ( no 05.05.)
Fotogrāfiju izstāde “No sirds Latvijai”.
Izstāde “Ziedu dārzā”- dārza ziedi, ziedi rokdarbos, gleznās, zīmējumos, fotogrāfijās un virtuālajā pasaulē (jūlijs).
Izstāde – degustācija. “Sēlijas tējas rīts” un “Launaga tēja ceļiniekam”. Ārstniecības augu un ziedu tējas pagatavošana ievedīs Jūs aromātiskā pasaulē – baudi un iepazīsties ar zāļu tēju ārstnieciskajām īpašībām, pielietojumu un iepazīsti senajai Sēlijai raksturīgās tējas un tējas dzeršanas kultūru! (grupa līdz 10 cilv., iepriekšēja pieteikšanās).
Pasākumi:
Literāra pēcpusdiena “Jāņa Akuratera un Jāņa Jaunsudrabiņa ceļu krustpunktos” (A. Bērziņa un L. Ķuzāne)(marts).
Muzeju nakts “Laika rats” (20. maijā).
Dzejas diena “Mans dzejolis” (11. septembris).
Tikšanās ar novadniekiem mūziķiem “Mūzikas skaņas no Daugavas krastiem”
Muzejpedagoģiskās programmas:
Prasmju apgūšana:
Stabulēšana, dzijas tīšana kamolā izmantojot tītavas, tamborēšanas un izšūšanas prasmes, apgūt un parādīt savas prasmes mīklu minēšanā, pasaku un teiku stāstīšanā, apgūt seno rotājumu izgatavošanu no salmiem, teātra prasmes izmantojot muzeja eksponātus, prasmes iejusties mūzikas instrumentu spēlēšanā (visu gadu, grupa līdz 5 bērniem, iepriekš piesakoties).
Programma “Senču Ziemassvētku galds” (decembris, iepriekš piesakoties).
Muzejā iespējams apskatīt:
virtuālo “Ceļojumu pa J. Akuratera literārā mantojuma takām”, Jēkabpils novada pašvaldības mājaslapā ir iespējams apskatīt saiti http://jekabpilsnovads.lv/Akuraters/.
virtuālo ceļojumu “Pa Jēkabpils novada literāro dižgaru bērnības takām”,
video par Jēkabpils novadu.
Vada ekskursijas pa Zasas parku – piesakies un baudi aizraujošu pastaigu pa senās Viesenes muižas teritoriju!
Darba laiks: darbdienās no plkst. 8.00 – 16.00, sestdien, svētdien slēgts

Kontaktinformācija (mājaslapa, adrese, tālrunis, e-pasts)
Novadpētniecības ekspozīciju organizators: Edīte Balode
Adrese: “Ozollejas”, Zasa, Zasas pagasts, Jēkabpils novads