Leimaņos atklāj foto izstādi „Mežgales kultūras namam – 50”

Download PDF
11. novembrī Leimaņu pagasta iedzīvotāji pulcējās uz kritušo varoņu piemiņas brīdi un foto izstādes atklāšanu Leimaņu Tautas namā. Svecīšu gaismā pie Leimaņu TN ar svinīgu uzrunu, dzeju un dziesmām, ar video projekcijām, tika pieminēti dažādos karos kritušie latviešu karavīri. Svinīgā brīža noslēgumā tika iedegtas lāpas un sveces, izgaismojot stilizēto ierakuma valni. Par to parūpējies bija Tautas nama vadītājs Gints Audzītis.

Pēc svinīgā brīža mēs pulcējāmies, lai atklātu fotogrāfiju izstādi – “Mežgales kultūras namam – 50”. 2018. gadā Latvija svinēs 100. dzimšanas dienu, līdz ar to šī izstāde un turpmākie pasākumi būs kā dāvana Latvijai dzimšanas dienā!
Mēs, neliela darba grupiņa – Līga Lācīte, Arnita Pore, Ingrīda Puķīte, Aija Indriksone, Ina un Kaspars Sēļi – esam savākuši fotogrāfijas un uzklausījuši atmiņas par Mežgales KN. Tā bija Arnitas ideja, veidot šādu izstādi, jo 2017. gada 30. septembrī Mežgales kultūras nams svinēs 50 gadu jubileju. Pašlaik KN tāds nedaudz pieklusis, varbūt pat nedaudz atstāts novārtā, jo Leimaņu pagastā ir 2 kultūras nami, bet mēs esam nolēmuši, ka nākošgad Mežgalē KN 50 gadu jubileju ir jāsvin, tāpēc arī tapusi šī fotogrāfiju izstāde, kā pirmais solis uz šo lielo pasākumu. Izstāde pašlaik skatāma Leimaņu TN, bet no 15. decembra būs vērojama patstāvīgi Mežgalē. Izstādē fotogrāfijas sakārtotas 11 planšetēs pēc tēmām: Mežgales KN atklāšana, KN vadītāji, mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi un to vadītāji, viesmākslinieki, tradīcijas un svētki u.c.
Aicinu, visus dalīties savās atmiņās par Mežgales kultūras namu. Ja pamanīsiet izstādes tekstā, fotogrāfijās, aprakstos kādas faktu kļūdas, sakiet, rakstiet, lai līdz nākošajai vasarai varam novērst.
Ar foto galeriju no pasākuma var iepazīties šeit >>
Līga Lācīte, Leimaņu bibliotēkas vadītāja
Foto: K.Sēlis

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv