Monthly Archives: decembris 2020Jēkabpils novada izglītības iestāžu pasākumi iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2020./2021.mg. 1. sem

Download PDF

Jēkabpils novada izglītības iestāžu pasākumi

iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros

2020./2021.mg. 1.sem

Zasas vidusskola

1. un 4. klase devās mācību vizītē “Pa grāfa Borha piedzīvojumu takām Varakļānos”. Skolēni ieguva praktiskas zināšanas un iemaņas loka šaušanā, braukšanā ar skrejriteņiem un šķēršļu joslas pārvarēšana. Iepazinās ar muižas vēsturi un tās apkaimē atrastajām lietām, ar Varakļāniem nozīmīgiem cilvēkiem un to profesijām. Apmeklējām arī Varakļānu skvēru, kur skolēniem bija iespēja iepazīties ar saules pulksteni, izbraukt ar skrejriteņiem pa labirintu, un apskatīt kapelu, kurā apglabāts pats barons.

8. klases skolēni devās uz Turaidas muzejrezervātu uz Orientēšanās spēli “ Tūkstošgades stāsts”.

8.klases skolēni ir pateicīgi par piedāvāto iespēju interaktīvā veidā apgūt Latvijas vēstures, dabas un kultūras vērtības, jo ir sportiska klase un izvēlētā orientēšanās spēle ļāva gan izzināt, gan pārbaudīt savu izturību un erudīciju, gan arī sadarboties klasesbiedru starpā un izbaudīt pozitīvu konkurenci. Pasākuma organizatori bija padomājuši gan par pusaudžiem atbilstošu izziņas veidu, gan sportisko un komandu saliedēšanas pusi (un pat par apbalvošanu un simboliskām balvām).

2. un 3. klase apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību Aglonas maizes muzejā “Rudzu maizes ceļš”. Saimniece savu stāstu sāka ar rudzu graudu atpazīšanu un izgaršošanu. Saimniece iepazīstināja ar tradicionālo maizītes tapšanas procesu, sākot no grauda līdz pat siltam maizes kukulītim. Bērniem bija iespēja iemācīties senās rotaļas un spēles, kas saistītas ar labību un maizi. Muzejā varēja aplūkot lietas, kas saistītas ar graudu pārstrādi un maizes cepšanu: spriguļi, lizes, abras u.c.

Iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros tika iztērēti 253,68 EUR. Piedalījušies 59 skolēni.

Iniciatīvas “Skolas soma” koordinatore Zasas vidusskolā
Sandra Vecumniece

Dignājas pamatskola

Misija Zeme”

Teātra izrādi “Misija Zeme” 5., 6.klases skolēni skatījās attālināti katrs savās mājās. Izrādi noskatījās visi skolēni, lielākajai daļai skolēnu izrāde patika: “Man patika viss; man patika tas, ka viņi prata ļoti labi parādīt izrādi; patika, ka visu izstāstīja saprotami un interesanti; man patika tas, ka viņi izstāstīja, kā radās zeme”.

Protams, ka bija arī iebildumi: “Man izrādē nekas nepatika; man nepatika, kā notika izrāde; man nepatika tā daļa, kur viņi spēlējās ar lellēm; nepatika, ka uzvedās ļoti skaļi”.

Izrādes laikā skolēniem bija iespēja rakstīt jautājumus čatā, to daļa skolēnu arī izmantoja – gan uzdeva jautājumus, gan atbildēja uz izrādes jautājumiem.

Skolēni no izrādes guva atziņas: “Es uzzināju, kā radās Zeme, ka agrāk tā bija karsta; uzzināju, kas notika agrāk; es sapratu, ka Zeme bija sabojāta, un viņi mēģināja atrast citu planētu, bet labāk mēģināt saglabāt Zemi, bet nevis meklēt citu planētu”.

Skolēnu domas apkopoja audzinātāja Silvija Krēsliņa

Ābeļu pamatskola

Paplašinām redzesloku digitāli!

Laikā, kad mācības notiek gan klātienē, gan attālināti, iniciatīva “Latvijas skolas soma” piedāvā dažādas aktivitātes tiešsaistēs. Pirms ziemas brīvlaika šādas iespējas izmantoja arī Ābeļu pamatskola.

58 sākumskolas skolēni bija priecīgi par iespēju noskatīties biedrības “Kultūrpunkts” veidoto animācijas filmu izlasi “Zelta Ziemassvētki”. Izlasē ir vairāki animēti stāsti, kas kļuva par pamatu sarunām un diskusijām. Kopīgi izzināts, ka pēc I. Ziedoņa “Baltās pasakas” motīviem veidotā filma ir Liepājas Universitātes studentes Maijas Pumpures bakalaura darbs. Skatītāji atcerējās, kā pirms diviem gadiem “Skolas somas” un t.s. Karjeras projekta ietvaros izzināts filmu radīšanas process.

5.–9. klases skolēniem tika piedāvātas divas SIA “Dzīvā skaņa” koncertprogrammas. “Ziemassvētki apkārt zemeslodei” ļāva ielūkoties citzemju Ziemassvētku tradīcijās, un, kā atzina skolēni, šī programma esot noderīga ģeogrāfijas apguvei’, uzzināti vairāki interesanti fakti. Pamatskolniekiem interesanta šķitusi programma “Šausmas operā”, kas vēsta par operas žanru un tā tapšanu.

Vispretrunīgāko vērtējumu izpelnījās biedrības “Savienojums” piedāvātā digitālā tiešsaistes izrāde “Misija Zeme”, kurā esot runāts par ekoloģijas problēmām un dzīvesvidi, Zemes attīstību. Paši izrādes autori uzskata, ka tā noderīga dabaszinību apguvei 6 līdz 12 gadus veciem bērniem. Diemžēl jāatzīst, ka mazākajiem bērniem “Savienojuma” vēstījums tā arī palika nesaprasts. Lielāko skatītāju domas dalījās – bija gan tādi, kuriem šāda vēstījuma forma šķita aizraujoša un saprotama, gan tādi, kuri to uzskatīja par nesakarīgu murgu. Aptaujā bērni minēja, ka skatītais varētu noderēt, apgūstot bioloģiju un dabaszinības. Vairāki audzēkņi atzīmēja, ka visnoderīgākā (turklāt – karjeras izglītībā!) varētu būt tiešsaistes beigu daļa, kurā tika stāstīts par izrādē iesaistīto veicamajiem darbiem un atbildēts uz skatītāju uzdotajiem jautājumiem. Pedagogi visi kā viens sprieda, ka jaunākajiem skolēniem izrāde nav piemērota, arī pirms tam biedrības atsūtītie bioloģijas terminu skaidrojumi nav atbilstoši iedomātajai mērķauditorijai.

Ir labi, ka laikā, kad nav iespējams fiziski apmeklēt dažādas kultūras un zinātnes iestādes un klātienē tikties ar speciālistiem un māksliniekiem, rasta iespēja skolēnu redzesloku paplašināt, izmantojot modernās tehnoloģijas, veidojot tiešsaistes.

Tomēr ir ieteikums “Skolas somas” satura gādātājiem: piedāvājumiem izstrādāt izvērstākas anotācijas ar objektīvu skatījumu par satura piemērotību dažādām vecuma grupām un noderīgumu mācību priekšmetu apguvē.

Valdis Aleksandrovs

Paliec mājās!

Download PDF

Trešdien, 30. decembrī, pieņemts lēmums par mājsēdi jeb iedzīvotāju pienākumu atrasties savās dzīvesvietās brīvdienās un svētku dienās laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00. Šāds īpašs pārvietošanās aizliegums uz laiku ieviests, lai sargātu cilvēku veselību, mazinātu Covid-19 vīrusa izplatīšanos un mazinātu veselības aprūpes sistēmas pārslodzi.

Download PDF

Valdība konceptuāli vienojas par gadumijas mājsēdi

Download PDF

Otrdien, 29. decembrī, notika Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā tika izvērtēta līdzšinējo drošības pasākumu un ierobežojumu ietekme uz Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijas sabiedrībā. Diemžēl secināts, ka joprojām cilvēku klātienes tikšanās dēļ Covid-19 izplatība ir pārāk augsta, lai veselības aprūpes sistēma arī turpmāk varētu pilnvērtīgi nodrošināt ārstēšanu visiem pacientiem.

Ministru kabinets konceptuāli vienojās līdz 7. februārim pagarināt ārkārtējo situāciju, iekļaujot papildu nosacījumu par “brīvdienu mājsēdi”, paredzot, ka visiem Latvijas iedzīvotājiem gadumijas laikā no 30. decembra līdz 4. janvārim, kā arī 8. un 9. janvārī no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 jāuzturas savā dzīvesvietā.

Zasas vidusskolas darbinieki apguvuši jaunas prasmes profesionālās pilnveides kursos

Download PDF

Pateicoties Eiropas Sociālā fonda un Valsts Izglītības satura centra projektam Nr.8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” deviņpadsmit Zasas vidusskolas pedagogi un atbalsta personāls laikā no 2020. gada 4. – 14.decembrim 4 nodarbībās apguva 20 stundu profesionālās pilnveides kursus “Atbalsts skolēnu uzvedībai mācīšanās procesā” (ASUMP), kas tika nodrošināti tiešsaistes platformā Zoom.

“Baltais Ceļš” | decembris 2020

Download PDF

Spied uz attēla, lai lasītu!

Iznācis Zasas vidusskolas informatīvā izdevuma “Baltais Ceļš” decembra numurs.

Download PDF

Covid-19 krīzes pārvarēšanai uzņēmumiem pieejams grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai

Download PDF

Lai palīdzētu pārvarēt Covid-19 infekcijas otro izplatīšanās vilni, krīzes skartajiem uzņēmumiem būs pieejams vienreizējs valsts atbalsts – grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai. Atbalsta pasākuma īstenošanai kopumā no valsts budžeta atvēlēti 70,8 miljoni eiro, un atbalstam var pieteikties vienu reizi – par 2020. gada novembri vai decembri. Iesnieguma forma atbalsta pieteikumam būs pieejama VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā jau pirmdien, 21. decembrī.

Download PDF

"Laimīgu Jauno gadu!" skan sveiciens 5 dažādās valodās !
Erasmus + projekta "The Knowledge of Languages – a World…

Posted by Jēkabpils novada pašvaldība on Pirmdiena, 2020. gada 28. decembris

29.decembrī – DOMES SĒDE

Download PDF

2020. gada 29. decembrī plkst. 11.00

DOMES SĒDE

ATTĀLINĀTI ZOOM platformā

Darba kārtība

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv