Daily Archives: 10/11/2020Piedalies foto konkursā “Mājās – Latvijā”!

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Līdz 20.11. (ieskaitot) iesūti fotogrāfiju, kurā attēlots, kā pavadi, svini valsts svētkus mājās. Pie foto vēlams pievienot atziņu vai pantiņu par Latviju.

Covid-19 pacientiem vai karantīnā esošajiem slimības lapas plāno apmaksāt no valsts budžeta jau no pirmās dienas

Download PDF

No 2020.gada 16. novembra līdz 2021.gada 30.jūnijam cilvēkiem, kuriem izsniegta darbnespējas lapa B saistībā ar Covid-19 saslimšanu vai atrašanos karantīnā, minētajā laikā slimības pabalstu izmaksās par laiku no darbnespējas pirmās dienās.

Savukārt cilvēkiem, kuriem izsniegta darbnespēja lapa sakarā ar elpošanas sistēmas saslimšanu, par laiku no darbnespējas pirmās līdz darbnespējas trešajai dienai izsniedzama darbnespējas lapa B un par šo periodu piešķirams un izmaksājams slimības pabalsts.

“Ļaudis un Darbi” | novembris 2020

Download PDF

Spied uz attēla, lai lasītu!

Iznācis Jēkabpils novada informatīvā izdevuma “Ļaudis un Darbi” jaunākais numurs.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” vairojis ģimenēm draudzīgu vietu skaitu visā Latvijā

Download PDF

Lai veidotu ģimenisku vidi valstī un sniegtu papildu iespēju iedzīvotājiem iesaistīties ģimenēm draudzīgu vietu attīstībā, kopš 2017. gada tiek organizēts konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, kurā  kā labie piemēri apbalvotas jau vairāk nekā 25  pašvaldības. Trīs gados par konkursā gūtajām naudas balvām 292 000 eiro apmērā Latvijas reģionos attīstīti dažādi ģimenēm draudzīgi projekti. Šogad balvām atvēlēti 100 000 eiro. Vēl līdz 12. novembrim ikviens iedzīvotājs var palīdzēt savai pašvaldībai, nobalsojot par to konkursā www.vietagimenei.lv.

10 idejas, kā svinēt Latvijas valsts svētkus

Download PDF

Šogad aprit 102. gadadiena kopš Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī Rīgas pilsētas Otrajā teātrī, kuru šodien pazīstam kā Latvijas Nacionālo teātri. Piedāvājam desmit idejas, kā šogad svinēt Latvijas valsts dzimšanas dienu. Lai šīs idejas kalpo kā ierosme valsts svētku svinēšanai! Priecāsimies, ja šim sarakstam pievienosiet arī savas idejas, kā valsts svētku laiku padarīt īpašu.

Apbalvošanai 2020. gada Valsts svētkos izvirzītie Jēkabpils novada iedzīvotāji, darbinieki, uzņēmēji un organizācijas

Download PDF

Jēkabpils novada Apbalvojumu piešķiršanas komisija ir izskatījusi iedzīvotāju un pašvaldības darbinieku iesniegumus par personām, kas būtu pelnījušas tikt apbalvotas ar Jēkabpils novada domes Goda rakstu vai Atzinības rakstu un saņemt pateicību sakarā ar Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienu. Komisija kopā izskatīja 23 pieteikumus un nolēma:

 Apbalvot ar Jēkabpils novada domes Goda rakstu:

Klāt Mārtiņdiena!

Download PDF
Mārtiņdiena, 10. novembris, tiek uzskatīts par rudens beigām un ziemas sākumu. Mārtiņu svinēšana tika ieviesta jau 650.gadā ar pāvesta Mārtiņa pavēli. Latvieši uzskata, ka līdz šai dienai jāpabeidz visi rudens darbi, jānokuļ labība, jāapar zeme, jo zeme dodas atpūtā. Ja to visu dara pēc Mārtiņiem, tad nākamajā gadā būs slikta raža. Tā kā lauku darbi ir beigušies, latvieši laiku īsina stāstot pasakas un minot mīklas. Mārtiņi saistās arī ar veļu laika beigām.

Informatīvā stenda uzstāde Lašos

Download PDF

Braucot pa mūsu novadu gar Daugavu (Ceļš Jēkabpils-Laši-Vandāni), viens no pirmajiem ciemiem ko apmeklē mūsu viesi ir Ābeļu pagasta ciems Laši. Diemžēl Lašos uzstādītā informatīvā karte bija morāli un fiziski novecojusi, tāpēc uzrunājot vietējos Ābeļu pagasta iedzīvotājus, kā arī pagasta pārvaldi biedrība “EKO Selonia” nolēma piedalīties Jēkabpils novada pašvaldības izsludinātajā NVO iniciatīvu konkursā par jauna stenda izveidi.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv